Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Muffinki

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 19 listopad 2019 17:44
  • Czytano: 908

Muffinki

Ilość graczy: 2-5
Wiek graczy: 5+
Czas gry: 15 minutZasady gry

W dziele wydawnictwa Granna zdaniem graczy jest zebranie jak największej liczby babeczek. Zabawę rozpoczynamy od wyłożenia wszystkich muffinek na środku stołu, by były widoczne i dostępne dla wszystkich uczestników. Rozgrywkę rozpoczyna najmłodsza osoba, która w swojej turze rzuca dwiema kostkami (na bokach zamiast oczek są kolory) i w zależności od wyniku, wszyscy próbują złapać babeczkę w wylosowanych barwach. Kto pierwszy ten lepszy i zyskuje muffinkę do swojego stosu. Teraz kostką rzuca kolejny uczestnik. Oprócz zwykłych babeczek, na stole znajdują się również różowe jokery, jakie wykorzystamy, gdy nie będzie już muffinki we wskazanych kolorach. Zabawa dobiega końca, kiedy na stole zabraknie jokerów, a triumfem może cieszyć się osoba, która uzbierała największą ilość babeczek.

Zadaniem graczy jest złapanie babeczki w wylosowanych barwach.Rozgrywka

Muffinki to smakowita gra bazująca na spostrzegawczości i szybkości. Reguły produkcji są banalne i wystarczy tylko chwilka i możemy rozpocząć rywalizację. Rzucamy kostką, otrzymujemy wynik, na przykład żółty i fioletowy i rozpoczynamy poszukiwania babeczki, która spełnia te wymagania. Jeśli uda nam się ją zauważyć, to jak najszybciej ją zabieramy ze stołu. Tym sposobem zyskujemy punkty i możemy osiągnąć końcowy sukces. Zabawa przebiega szybko, a gracze działają w tym samym czasie, dlatego ukończenie partii powinno się zamknąć w ciągu 15 minut. Dzięki temu tytuł idealnie sprawdza się na chwilkę przerwy w rodzinnym gronie.

Oprawa graficzna

Dzieło wydawnictwa Granna zapakowane jest do średniej wielkości, solidnego pudełka, w którego wnętrzu znajdziemy 30 muffinek, 2 zawieszki, 2 kolorowe kostki oraz krótką instrukcję (zawierającą drobną pomyłkę). Wszystkie elementy są estetycznie wykonane, a babeczki barwne oraz smakowite. Warto także zauważyć, że wydawca dba o środowisko, gdyż produkcja nie zawiera elementów plastikowych.

Wszystkie elementy są barwne oraz estetycznie wykonane.Podsumowanie

Muffinki to smakowita gra bazująca na spostrzegawczości i szybkości. Tytuł może pochwalić się prostymi zasadami oraz solidnym i estetycznym wykonaniem. Produkcja idealnie sprawdza się na chwilkę przerwy w rodzinnym gronie, a jego cena jest atrakcyjna (około 20 złotych).Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?