Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Pstro!

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 16 listopad 2019 13:15
  • Czytano: 1,087

Pstro!

Ilość graczy: 2-4
Wiek graczy: 6+
Czas gry: 20 minutZasady gry

W grze wydawnictwa Trefl zadaniem graczy jest zebranie największej ilości punktów. Przed rozpoczęciem rozgrywki rozdajemy plansze dla wszystkich uczestników i przygotowujemy właściwą ilość żetonów (zależną od ilości graczy). Krążki układamy na środku stołu w kilku rzędach i kolumnach, rewersami ku górze. Teraz należy odwrócić klepsydrę, a w tym czasie każdy uczestnik sprawdza układ barw znajdujący się na swojej planszy i stara się go zapamiętać. Następnie przechodzimy do zabawy – w turze gracz rzuca dwoma kostkami i w zależności od wylosowanego koloru, stara się odnaleźć taki sam w puli żetonów. Jeśli się mu to uda, to zabiera krążek i ma trzy opcje. Pierwsza z nich to umieszczenie żetonu na planszy, druga to wymiana na inny krążek z puli, a trzecia to trafienie Multi, czyli żetonu zastępującego dowolną barwę. Gdy na kostce wypadnie Pstro!, to uczestnik może odkryć dwa krążki, a symbol Multi umożliwia zebranie dowolnego żetonu z puli. Zabawa dobiega końca w momencie, kiedy jeden z graczy wypełni swoją planszę i powie „Pstro!”. Wtedy dogrywamy turę do końca i sprawdzamy zdobytą ilość punktów – za każde dobrze odwzorowane pole otrzymujemy jeden punkt.

Zadaniem graczy jest odtworzenie układu koloru z karty.Rozgrywka

Pstro! to emocjonująca gra bazująca na dobrej pamięci i szczęściu. Tytuł posiada dwa warianty zabawy – łatwiejszy i trudniejszy, a różnią się one jedynie wielkością planszy (z czterema bądź dziewięcioma kolorami). Oczywiście pierwszą rozgrywkę warto rozpocząć od wersji prostszej, a dopiero później spróbować swoich sił z bardziej rozbudowaną planszą. Zasady produkcji są proste i wystarczy tylko chwilka, by móc cieszyć się rozgrywką bez konieczności zerkania do instrukcji. A sama zabawa polega na odszukiwaniu właściwych (wskazanych przez kostkę) żetonów i umieszczaniu ich na planszetce w określony sposób. Dobra pamięć jest tu niezbędna – na początku do zapamiętania układu barw, a następnie do zawartości puli krążków. Gdzie kostki, tam także element losowości – a jeśli nie będziemy mieć szczęścia, to o wygraną będzie trudniej. Rozgrywka przebiega dosyć szybko i na swoją kolejkę nie trzeba długo czekać, a w trakcie tury przeciwnika musimy bacznie obserwować pulę żetonów. Całość ukończymy w około 20 minut, dzięki czemu tytuł idealnie sprawdza się na chwilkę przerwy w rodzinnym gronie.

Tytuł posiada dwa warianty zabawy – łatwiejszy i trudniejszy.Oprawa graficzna

Dzieło wydawnictwa Trefl zapakowane jest do sporej wielkości, solidnego pudełka, w którego wnętrzu znajdziemy 48 żetonów kolorów, 55 dwustronnych kart z układami, klepsydrę, 4 dwustronne plansze graczy, drewnianą kostkę szczęścia oraz kostkę koloru, 4 żetony multi oraz instrukcję, jaka krok po kroku wyjaśnia reguły gry. Wszystkie elementy są solidnie i estetycznie wykonane, a oprawa graficzna jest niezwykle barwna.

Wszystkie elementy są solidnie i estetycznie wykonane.Podsumowanie

Pstro! to emocjonująca gra bazująca na dobrej pamięci i szczęściu. Tytuł dysponuje prostymi zasadami i idealnie sprawdza się na chwilkę przerwy w rodzinnym gronie. Wykonanie produkcji jest najwyższych lotów – pełne kolorów, a cena atrakcyjna (około 30 złotych).Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?