Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Strachu Ciachu

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 14 listopad 2019 17:46
  • Czytano: 921

Strachu Ciachu

Ilość graczy: 2-4
Wiek graczy: 7+
Czas gry: 10 minutZasady gry

W grze wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków gracze wcielają się w żądnych chwały bohaterów, którzy przemierzają mroczne lochy, a ich zadaniem jest zdobycie jak największej ilości punktów. Przed rozpoczęciem rozgrywki należy uzbroić wszystkich uczestników w 4 kafelki ekwipunku i przygotować talię kart lochów. W swojej turze gracz odwraca tyle kart lochów, ile wskazuje liczba na pergaminie i gdy pojawi się potwór, należy wykonać właściwą akcję. Jeśli potwór jest tego samego koloru, co jedna z broni na karcie lochów, to układamy kafelki ekwipunku, by pokazywały ten sam rodzaj broni i kładziemy rękę na stosie kart z potworami. Pozostali uczestnicy robią to samo, a po zakończeniu rundy zostają rozdzielone punkty. Gdy potwór ma inną barwę niż broń na karcie, to należy się bronić, czyli ułożyć z kafelków ekwipunku tarczę. Najszybszy gracz zyskuje po jednym punkcie chwały od rywali. Zabawa trwa do momentu, kiedy talia kart lochów jest za mała, by rozegrać kolejną rundę.

Każdy z graczy uzbrojony jest w taki sam ekwipunek.Rozgrywka

Strachu ciachu to dynamiczna gra karciana, w której liczy się spostrzegawczość, refleks oraz zręczność. Rozgrywka przebiega szybko, a gracze aktywni są nawet w rundzie przeciwników. Tutaj zawsze jest szansa na zdobycie punktów, więc warto być czujnym i walczyć o każdy łup. Warto także uwzględnić potrzebę dobrej widoczności kart dla wszystkich uczestników i odpowiednio przygotować teren zawodów. Dodatkowo twórcy przygotowali również drugi poziom trudności – wyższy, w którym wśród kart lochów pojawiają się smoki. Dzięki niemu produkcja szybko się nie znudzi, a kolejne rozgrywki są raczej pewne. Ukończenie pojedynczej partii zajmuje około 10 minut, dlatego tytuł idealnie sprawdza się podczas chwilki przerwy w rodzinnym gronie bądź jako przerywnik na imprezie ze znajomymi.

Na śmiałków czyhają groźne potwory.Oprawa graficzna

Dzieło wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków zapakowane jest do małego, zgrabnego pudełka, w którego wnętrzu znajdziemy 48 kart lochów, 16 kafelków z ekwipunkiem, 12 kart smoków, 4 kafelki drzwi oraz instrukcję, jaka krok po kroku wyjaśnia reguły gry na obu poziomach trudności. Wszystkie elementy są solidnie i estetycznie wykonane, a ilustracje kolorowe i klimatyczne. Ich autorem jest Tomek Larka.

Oprawa graficzna jest niezwykle klimatyczna.Podsumowanie

Strachu ciachu to dynamiczna gra karciana, w której liczy się spostrzegawczość, refleks oraz zręczność. Tytuł idealnie sprawdza się na chwilkę przerwy w rodzinnym gronie oraz jako przerywnik na imprezie ze znajomymi. Wykonanie produkcji jest najwyższych lotów, a aktualna cena wynosi około 50 złotych.
Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?