Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Figuraki

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 12 listopad 2019 17:19
  • Czytano: 818

Figuraki

Ilość graczy: 1-4
Wiek graczy: 3-7
Czas gry: 15-30 minutZasady gry

W dziele wydawnictwa Granna zadaniem graczy jest układanie kolorowych figur na planszy. Zabawę rozpoczynamy od rozdania plansz wszystkim uczestnikom i wyłożenia na środku stołu wszystkich barwnych figur. Teraz pierwsze dziecko rzuca obiema kostkami i w zależności od wyniku (na jednej kostce jest barwa, a na drugiej kształt) sprawdza, czy potrzebuje takiej figury i jeśli tak, to szuka jej oraz dokłada do swojej planszy. Gdy wynik kostki wskazuje figurę nieznajdującą się na planszy, to swoją turę rozgrywa kolejny gracz. Rozgrywka trwa do momentu, kiedy jeden z uczestników zakryje całą planszę figurami. Oczywiście gra posiada wariant zabawy dla jednego dziecka, wtedy korzysta ono z obu stron planszy i dokłada kolorowe figury według potrzeby.

Zadaniem graczy jest układanie kolorowych figur na planszy.Rozgrywka

Figuraki to edukacyjna gra, dzięki której dzieci uczą się rozpoznawać figury geometryczne: koło, kwadrat, trójkąt i prostokąt oraz przećwiczą rozpoznawanie kolorów. Reguły tytułu są proste, a wszystko bazuje na rzucie kostkami i analizowaniu wyniku. Do zwycięstwa przyda się szczęście w losowaniu, ale najmłodszym zupełnie to nie przeszkadza. Warto także dodać, że korzystając z elementów gry, gracze mnogą tworzyć własne kompozycje i konstrukcje, a dzięki temu będą ćwiczyć wyobraźnię oraz kreatywność. Spora ilość wariantów zabawy sprawia, że produkcja szybko się nie znudzi.

Oprawa graficzna

Dzieło wydawnictwa Granna zapakowane jest do średniej wielkości pudełka, w którego wnętrzu znajdziemy 4 dwustronne plansze, 72 kolorowe figury, dwie kostki oraz krótką instrukcję. Wszystkie elementy są estetycznie i solidnie wykonane, dzięki temu nie musimy się martwić o kolejne rozgrywki. Warto także zauważyć, że wydawca dba o środowisko, gdyż produkcja nie zawiera elementów plastikowych.

Produkcja nie zawiera elementów plastikowych.Podsumowanie

Figuraki to edukacyjna gra, dzięki której dzieci uczą się rozpoznawać figury geometryczne oraz przećwiczą rozpoznawanie kolorów. Tytuł może pochwalić się prostymi regułami oraz solidnym i estetycznym wykonaniem. Produkcja pomoże również podczas nauki liczenia, a cena jest atrakcyjna (około 30 złotych).Ocena: 8,5/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?