Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Chmury

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 10 listopad 2019 18:28
  • Czytano: 1,246

Chmury

Ilość graczy: 3-6
Wiek graczy: 6+
Czas gry: 15 minutZasady gry

W dziele wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków zadaniem graczy jest przedstawianie przedmiotów przy pomocy różnokształtnych chmur. Przed rozpoczęciem zabawy należy na stole wyłożyć klepsydrę, karty punktów, żetony chmur oraz potasowane karty przedmiotów. W swojej turze uczestnik odwraca klepsydrę, dobiera pierwszą z kart, sprawdza jej zawartość i próbuje przy pomocy dostępnych chmur ułożyć jej zawartość. Pozostali gracze mają za zadanie odgadnąć, co to za przedmiot. Osoba, której się to uda, otrzymuje kartę, a aktywny uczestnik dobiera kolejną i powtarza czynność do momentu przesypania ziarenek piasku w klepsydrze. Na koniec tury zliczane są wszystkie rzeczy, jakie udało się z sukcesem przedstawić i gracz otrzymuje tyle samo punktów. Gdy wszyscy z uczestników rozegrają swoją turę, wtedy przeliczane są zdobycze punktowe i wyłoniony zwycięzca. Oczywiście czas gry zależy od nas i zawsze możemy go wydłużyć o kolejną rundę.

Zadaniem graczy jest przedstawianie przedmiotów przy pomocy różnokształtnych chmur.Rozgrywka

Chmury to szybka produkcja bazująca na kreatywności i spostrzegawczości. Zasady tytułu są proste, a jedynym utrudnieniem jest ograniczona ilość i kształt żetonów chmur oraz uciekający czas. Niekiedy wydaje się, że nasze dzieło jest czytelne i każdy powinien odgadnąć naszą intencję, jest zupełnie inaczej i oponenci nie są w stanie podać właściwej odpowiedzi. Produkcja przynosi zdecydowanie więcej emocji, gdy zasiądzie przy niej większa ilość osób. Wtedy także czas zabawy się wydłuża, a przy tym też ilość zdobywanych punktów. Świetnym rozwiązaniem jest nagradzanie zarówno gracza układającego chmury, jak i tego, który odgadł przedmiot – eliminuje to nieczyste zagrania. Warto wspomnieć, że tytuł zawiera również wariant łatwy, w jakim wykorzystujemy jedynie zielone karty przedmiotów.

Ile rzeczy uda się odgadnąć, tyle punktów się zdobywa.Oprawa graficzna

Dzieło wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków zapakowane jest do małego, zgrabnego pudełka, w którego wnętrzu znajdziemy 80 kart przedmiotów, 20 kart punktów, klepsydrę, 16 żetonów różnokształtnych chmur oraz instrukcję. Wszystkie elementy są wykonane solidnie i estetycznie, a dzięki temu wytrzymają niejedną szaloną zabawę. Na pochwałę zasługuje także piękna, bajkowa ilustracja widniejąca na opakowaniu.

Na pochwałę zasługuje piękna, bajkowa ilustracja widniejąca na opakowaniu.Podsumowanie

Chmury to szybka, emocjonująca i prosta karcianka, w której liczy się kreatywność oraz spostrzegawczość. Produkcja może pochwalić się świetnym wykonaniem, a spora liczna kart przedmiotów gwarantuje dużą regrywalność. Aktualna cena gry wynosi około 35 złotych.
Ocena: 7,5/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwo


Komentarze (1)

  • Avatar użytkownika Karfein
    #1 | Karfein mówi:11 listopad 2019

    Wygląda fajnie. Chyba się skuszę Smile