Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Kwiaciarenka

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 23 październik 2019 17:34
  • Czytano: 644

Kwiaciarenka

Ilość graczy: 1-4
Wiek graczy: 10+
Czas gry: 15-20 minutZasady gry

W dziele wydawnictwa Granna gracze wcielają się we właścicieli kwiaciarni, a ich zadaniem jest zaaranżowanie ustawienia bukietów na sklepowej witrynie. Całość zaczynamy od przygotowania witryn, talii kart sklepu, karty kasy fiskalnej, początkowych kart wazonów oraz kart banknotów. W każdej rundzie uczestnicy otrzymują po siedem kart sklepu, wybierają jedną, jaka trafia do obszaru przechowywania, a pozostałe do obszaru przekazywania. Teraz gracze odkrywają zakryte karty i zagrywają je zgodnie z ich przeznaczeniem. Proces powtarzany jest do momentu, kiedy wszystkie karty zostaną rozdane. Wśród kart znajdziemy karty wazonów, kwiatów, pensji, koszów oraz zamówień. Zabawa trwa trzy rundy, a po ostatniej następuje przeliczenie punktów i wyłonienie zwycięzcy. Przed rozpoczęciem rozgrywki należy zapoznać się z regułami gry dla jednej, dwóch lub trzech osób.

Zadaniem graczy jest zaaranżowanie ustawienia bukietów na sklepowej witrynie.Rozgrywka

Kwiaciarenka to sympatyczna gra o szybkiej mechanice draftu i prostych zasadach. Początkowo, przez dosyć obszerną instrukcję, produkcja może wydawać się skomplikowana i odstraszyć osoby nielubiące się uczyć, ale wystarczy rozegrać jedynie jedną rundę, by zrozumieć, że było to mylne wrażenie. Tytuł bazuje na podejmowaniu decyzji – uczestnicy otrzymują początkowy zestaw kart, wybierają jedną, którą chcą zachować dla siebie, a następnie przekazują pozostałe karty kolejnemu uczestnikowi. Mimo iż tytuł wydaje się prosty, to nie jest pozbawiony tworzenia strategii. Każdy gracz kombinuje, jak zdobyć największą ilość punktów i pokonać pozostałych. Wszystkie aspekty gry sprawiają, że produkcja jest idealną propozycją na potyczki w rodzinnym gronie.

Gra bazuje na szybkiej mechanice draftu.Oprawa graficzna

Dzieło wydawnictwa Granna zapakowane jest do średniej wielkości, solidnego pudełka, w którego wnętrzu znajdziemy 39 kart kwiatów, 12 kart koszy, 21 wazonów, 15 kart pensji, 9 kart zamówień, 12 kart wazonów startowych (po trzy w kolorze każdego gracza), 4 karty kasy fiskalnej, 24 karty banknotów, 4 plansze witryn (po 1 w kolorze każdego gracza) oraz instrukcję. Wszystkie elementy są estetycznie wykonane, a ilustracje kolorowe i piękne.

Wszystkie elementy produkcji są estetycznie wykonane.Podsumowanie

Kwiaciarenka to sympatyczna gra o szybkiej mechanice draftu, prostych zasadach oraz solidnym i estetycznym wykonaniu. Tytuł idealnie sprawdza się na chwilkę przerwy w rodzinnym gronie, a jego cena jest atrakcyjna (około 40 złotych).Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?