Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Gąsienice

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 10 październik 2019 16:20
  • Czytano: 624

Gąsienice

Ilość graczy: 2-5
Wiek graczy: 5+
Czas gry: 20 minutZasady gry

Celem graczy w dziele wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków jest powstrzymanie gąsienic przed dotarciem do jabłka. Aby wygrać, uczestnicy zabawy muszą współpracować, ale zwycięży ten, który zbierze więcej szkodników. Rozgrywkę rozpoczynamy od przygotowania karty jabłka (wędruje na środek stołu) oraz żetonów gąsienic, jakie układamy dookoła czerwonego jabłuszka. Zabawa przebiega w turach, a w każdej jeden z graczy losuje kartę akcji i jeśli widnieje na niej ptak, to może zapolować na szkodnika. W tym celu przekręca jeden z żetonów i sprawdza, czy barwa ptaka zgadza się z kolorem gąsienicy. Jeśli tak, to szkodnik wędruje do jego puli, a gdy barwa się nie zgadza, to gąsienica zbliża się do karty jabłka. Wśród kart akcji znajdują się także cztery inne (ogrodnik, wiatr, motyl oraz deszcz), których działanie wykonujemy od razu po odkryciu. Rozgrywka trwa do momentu zużycia wszystkich kart akcji bądź kiedy trzy szkodniki dotrą do owocu. W drugim przypadku żaden z uczestników nie wygrywa.

Zadaniem graczy jest powstrzymanie gąsienic przed dotarciem do jabłka.Grywalność

Gąsienice to gra karciana z prostymi zasadami, bazująca na dobrej pamięci oraz spostrzegawczości. Jeśli będziemy zapamiętywać położenie szkodników, to po wylosowaniu właściwego koloru ptaka, będziemy w stanie zaatakować gąsienice tej samej barwy. Reguły pojmiemy w kilka chwil, dlatego nawet nowi gracze nie będą mieli problemu z przystąpieniem do zabawy. A sama rozgrywka przebiega szybko, nie ma długich przestojów, więc ukończenie partia zajmuje około 15-20 minut. Dzięki temu tytuł idealnie się sprawdza podczas chwili przerwy. Oczywiście nie liczcie, że na jednej partii się skończy, przegrani chętnie się zrewanżują, dlatego kolejne rozgrywki są pewne. Warto także wspomnieć, iż produkcja dysponuje wariantem zaawansowanym, który delikatnie utrudnia zadanie, a dzięki temu zabawa staje się bardziej wymagająca. Świetnym rozwiązaniem jest także wprowadzenie konieczności współpracy pomiędzy graczami, inaczej zabawa skończy się porażką, a zwycięzca nie zostanie wyłoniony.

Po wylosowaniu właściwego koloru ptaka, możemy zaatakować gąsienice tej samej barwy.Oprawa graficzna

Wszystkie elementy gry wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków zapakowane zostały do małego, zgrabnego pudełka, jakie bez problemu zabierzemy w podróż. Wewnątrz znajdziemy solidnie oraz estetycznie wykonane elementy, czyli 25 kart akcji, 1 kartę jabłka, 15 żetonów kolorowych gąsienic oraz krótką instrukcję, jaka krok po kroku wyjaśnia reguły zabawy. Karty akcji zawierają barwne i bajkowe ilustracje, podobnie jest z pokrywą opakowania.

Elementy gry zapakowane zostały do małego, zgrabnego pudełka.Podsumowanie

Gąsienice to szybka i prosta gra karciana, w jakiej liczy się spostrzegawczość, dobra pamięć i współpraca pomiędzy uczestnikami. Rozgrywka przynosi sporo emocji, a wykonanie produkcji jest solidne. Tytuł idealnie się sprawdza podczas chwili przerwy w rodzinnym gronie bądź w podróży. Olbrzymią zaletą gry jest też cena – obecnie można ją zakupić za około 30 złotych.
Ocena: 8,5/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?