Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Zaczarowane drzewo

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 19 wrzesień 2019 17:53
  • Czytano: 883

Zaczarowane drzewo

Ilość graczy: 2-4
Wiek graczy: 6+
Czas gry: 20 minutZasady gry

W dziele wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków zadaniem graczy jest układanie jednego, wspólnego drzewa z różnokolorowych elementów. Osoba, która pozbędzie się wszystkich swoich klocków i zdobędzie dokładnie po dwa pieńki pozostałych uczestników, może cieszyć się z triumfu. Zabawę rozpoczynamy od rozdania znaczników oraz pieńków w tych samych kolorach. W swojej turze gracz rzuca kostką i w zależności od wyniku (1, 2 lub 3) może dołożyć do drzewa posiadane elementy bądź zabrać te już ułożone. Warto nadmienić, że musimy wykonać je w całości, czyli gdy wypadnie kości 3, a drzewko składa się dwóch klocków, to możemy je jedynie rozbudować. Jeśli w trakcie naszego ruchu drzewko się rozpadnie, musimy zebrać wszystkie pieńki i dołączyć je do puli. W wariancie rozszerzonym uwzględniamy również symbole pojawiające się na klockach – sowa (następny gracz traci turę), wiewiórka (następny uczestnik nie może dołożyć pieńka), grzyb (chroni gracza w następnej turze), ważka (następny uczestnik zabiera lub dokłada cztery klocki), żuk (następny gracz musi dołożyć pieniek). Po wypełnieniu wszystkich zadań uczestnik musi umieścić na szczycie drzewa koronę i jeśli konstrukcja będzie stała stabilnie, rozgrywka dobiega końca.

Zadaniem graczy jest układanie jednego, wspólnego drzewa z różnokolorowych elementów.Rozgrywka

Reguły gry Zaczarowane drzewo są proste i tylko początkowo mogą wydawać się bardziej skomplikowane. Tytuł bazuje w głównej mierze na zręczności (jeden fałszywy ruch i drzewo się rozsypuje) oraz strategicznym myśleniu (odpowiednio dokładane klocki są w stanie zablokować ruchy rywala). Ten drugi element jest wręcz konieczny w wariancie rozszerzonym. Warto także nadmienić, iż twórcy przygotowali też wersję zasad dla dwóch graczy – wtedy każdy z nich wykonuje ruchy za wirtualnego uczestnika. Zabawa przebiega szybko i bez większych przestojów, dlatego na nudę nie możemy narzekać. Oczywiście na jednej partii nigdy się nie kończy, gdyż oponenci bardzo chętnie spróbują udowodnić swoją wyższość. Jeśli w grze mamy do czynienia z kostką, to oznacza to, że szczęście w losowaniu również się przyda, lecz nie jest warunkiem koniecznym do odniesienia sukcesu.

W wariancie rozszerzonym uwzględniamy również symbole pojawiające się na klockach.Oprawa graficzna

Dzieło wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków zapakowane zostało do sporego, solidnego pudełka, zawierającego kolorową i bajkową ilustrację. Już sam obrazek zachęca do zabawy, a niewielka ilość elementów jedynie nas w tym utwierdza. Wewnątrz znajdziemy po 11 drewnianych pieńków w czterech kolorach (niebieskim, żółtym, czerwonym i fioletowym), 4 znaczniki gracza, zielony żeton korony drzewa, krótką instrukcję oraz naklejki z symbolami. Wszystko jest wykonane solidnie oraz estetycznie i z pewnością przetrwa wiele zaciętych rywalizacji.

Wszystko jest wykonane solidnie i z pewnością przetrwa wiele zaciętych rywalizacji.Podsumowanie

Zaczarowane drzewo to szybka i prosta produkcja, w jakiej liczy się zręczność oraz spryt. Tytuł dysponuje kilkoma wariantami zabawy, a jego wykonanie jest solidne i estetyczne. Aktualna cena gry to około 60 złotych.Ocena: 9/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwo


Komentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?