Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Opowiadam legendy

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 12 wrzesień 2019 18:04
  • Czytano: 1,008

Opowiadam legendy

Wiek graczy: 5+


Jak się bawić?

Opowiadam legendy to karty fabularne z serii Zu & Berry przeznaczone dla najmłodszych odbiorców, zawierające cztery krótkie, bardzo ciekawie opowiedziane, popularne polskie legendy: Smok wawelski, Lech, Czech i Rus, Bazyliszek oraz Pierścień św. Kingi. Do każdej legendy przypisano pięć kart, na których zostały umieszczone ilustracje do opowiadanej historii. Zadaniem dziecka jest ułożenie obrazków w takiej kolejności, aby utworzyły spójną całość, zgodną z przeczytanym tekstem. Oczywiście karty możemy swobodnie wykorzystywać, na przykład do wymyślania własnych, nowych przygód.

Zadaniem dziecka jest ułożenie obrazków w takiej kolejności, aby utworzyły spójną całość.Rozwój przez zabawę

Dzieło wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków to świetny tytuł edukacyjny pozwalający stymulować niczym nieskrępowaną dziecięcą wyobraźnię. Układanie obrazków zgodnie z logicznym ciągiem zdarzeń rozwija myślenie oparte na związku pomiędzy przyczyną jakiegoś wydarzenia i jego skutkiem. Dodatkowo uczymy dzieci znajomości polskich legend, a co za tym idzie, rozwijamy wiedzę patriotyczną i historyczną. Produkcja ma wpływ na dziecięcą mowę, poszerza zasób słów o nowe wyrazy, również takie, które były używane w dawnych czasach, a obecnie wyszły z użycia. Gra nie tylko wspomaga rozwój mowy, myślenia logicznego, dedukcyjnego, spostrzegania, wyobraźni, ale także pobudza kreatywne myślenie i ćwiczy pamięć – zapamiętywanie i przypominanie sobie szczegółów z historii opowiadanych przez dorosłych lub samodzielnie czytanych przez dzieci. Na podstawie ilustracji pociechy pobudzane są do tworzenia pomysłowych fabuł, łączenia różnych elementów z poszczególnych legend, szukania logicznych powiązań między obrazkami i kreacji własnych opowieści.

Oprawa graficzna

Karty fabularne Opowiadam legendy zapakowane są do średniej wielkości pudełka, w którym znajdziemy 20 kart z ilustracjami, 4 karty z zapisanymi w punktach popularnymi polskimi legendami oraz instrukcję ze wskazówkami dla rodziców. Wszystkie elementy wykonane są solidnie – wytrzymają niejedną zabawę, a ilustracje są szczegółowe i barwne.

Wszystkie elementy wykonane są solidnie – wytrzymają niejedną zabawę.Podsumowanie

Dzieło wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków z serii Zu & Berry to świetna gra edukacyjna stymulująca dziecięcą wyobraźnię. Zabawa rozwija również myślenie, spostrzegawczość, mowę oraz ćwiczy pamięć. Wykonanie produkcji jest estetyczne, a cena atrakcyjna – około 15 złotych.Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?