Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Pod, nad czy obok

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 05 wrzesień 2019 18:07
  • Czytano: 682

Pod, nad czy obok

Wiek graczy: 3+


Jak się bawić?

Pod, nad czy obok to gra edukacyjna z serii Zu & Berry przeznaczona dla najmłodszych odbiorców, której głównym celem jest nauka prawidłowego posługiwania się wyrażeniami przyimkowymi określającymi umiejscowienie czegoś w przestrzeni. Zestaw zawiera karty przedstawiające pewną relację pomiędzy surykatką Zu i alpaką Berry, związaną z określeniem miejsca lub kierunku poruszania się zwierząt. Bajkowe postaci zachęcają do nauki, a dodatkowo na rewersie każdej karty znajdują się pytania do ilustracji. W ten sposób dzieci uczą się prawidłowego formułowania zarówno prostych, jak i rozbudowanych zdań pytających o relacje przestrzenne. Jest to także dobra okazja do nauki czytania. Dodatkowo dzieci mają możliwość same wypróbować rozmieszczanie pionków Zu i Berry pod tekturową skrzyneczką, nad nią czy obok niej.

Zadaniem dzieci jest rozmieszczanie pionków Zu i Berry pod tekturową skrzyneczką, nad nią lub obok niej.Rozwój przez zabawę

Od trzeciego roku życia dzieci częściej używają w mowie zaimków, przymiotników, przysłówków czy przyimków. Warto pomóc im przejść przez ten trudny etap nauki mówienia i zwrócić szczególną uwagę na poprawne tworzenie zdań. Dzieło wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków to świetny tytuł edukacyjny zwłaszcza dla tych dzieci, które mają trudności z opanowaniem określeń opisujących stosunki przestrzenne i czasowe (co i gdzie znajduje się w przestrzeni oraz kiedy coś wydarzyło się lub ma się wydarzyć w czasie). Karty mogą być również bardzo pomocne podczas ćwiczeń koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz lateralizacji u dzieci. Zabawa rozwija spostrzegawczość, uczy koncentracji uwagi, wspomaga rozwój mowy i myślenia przyczynowo-skutkowego.

Oprawa graficzna

Gra Pod, nad czy obok zapakowana jest do średniej wielkości pudełka, w którym znajdziemy siedemnaście ilustrowanych kart przedstawiających relacje pomiędzy surykatką Zu i alpaką Berry oraz instrukcję ze wskazówkami dla rodziców. Wszystkie elementy wykonane są solidnie – wytrzymają niejedną zabawę, a ilustracje są sympatyczne i barwne.

Zestaw zawiera karty przedstawiające relacje pomiędzy surykatką Zu i alpaką Berry.Podsumowanie

Dzieło wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków z serii Zu & Berry to świetna gra edukacyjna służąca do nauki prawidłowego posługiwania się wyrażeniami przyimkowymi określającymi umiejscowienie czegoś w przestrzeni. Dodatkowo zabawa rozwija spostrzegawczość, uczy koncentracji uwagi, wspomaga rozwój mowy i myślenia przyczynowo-skutkowego. Wykonanie produkcji jest estetyczne, a cena atrakcyjna – około 15 złotych.Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?