Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Poznaję owoce i warzywa

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 27 sierpień 2019 16:55
  • Czytano: 597

Poznaję owoce i warzywa

Wiek graczy: 18 mies. +


Jak się bawić?

Poznaję owoce i warzywa to karty obrazkowe z serii Zu & Berry przeznaczone dla najmłodszych dzieci, dzięki którym poznają świat jadalnych roślin. Awersy kart zawierają ilustracje owoców lub warzyw w całości oraz ich części po przekrojeniu, a na rewersach widnieją słowne etykiety produktów i nazwy najbardziej popularnych potraw i przetworów, których głównym składnikiem jest właśnie zaprezentowana na ilustracji roślina. Dzięki temu zabawa z wykorzystaniem tych kart posiada więcej możliwości niż w przypadku zwykłych obrazków. Celem rozgrywki jest zachęcenie najmłodszych do spożywania zdrowych produktów, zwłaszcza tych dzieci, które na widok owoców bądź warzyw często odwracają wzrok i wzbraniają się przed ich spróbowaniem.

Karty zawierają ilustracje owoców lub warzyw w całości oraz ich części po przekrojeniu.Rozwój przez zabawę

Dzieło wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków to świetna produkcja edukacyjna stanowiąca doskonałe uzupełnienie codziennego doświadczania otaczającego świata oraz bezpieczny i ciekawy wstęp do wielozmysłowego poznawania produktów roślinnych. Dzięki symbolicznej reprezentacji owoców i warzyw dzieci mają okazję trenować rozwój mowy, zapamiętywanie, myślenie logiczne, uwagę, zdolność kojarzenia, kategoryzowanie oraz ćwiczyć spostrzegawczość poprzez porównanie czy przeliczanie zbiorów. Dodatkowe umieszczenie na kartach przekrojonych połówek czy plasterków roślin pozwala na rozwijanie u małego dziecka umiejętności analizy i syntezy wzrokowej poprzez naukę łączenia części w całość. Wykorzystanie kart pozwoli na oswojenie najmłodszych z wyglądem i nazewnictwem poszczególnych roślin, a także poszerzy wiedzę dzieci na temat możliwości zastosowania tych produktów w kuchni. Pociechy bawiąc się, zdobywają nowe wiadomości o świecie przyrody, a także kształtują pozytywne nawyki żywieniowe.

Oprawa graficzna

Karty Poznaję owoce i warzywa zapakowane są do małego pudełka, w którym znajdziemy 20 barwnych kart obrazkowych zawierających ilustracje owoców lub warzyw (w całości i po przekrojeniu) oraz słowne etykiety produktów (nazwy potraw i przetworów) oraz instrukcję ze wskazówkami dla rodziców. Wszystkie elementy wykonane są solidnie – wytrzymają niejedną zabawę, a ilustracje są barwne i szczegółowe.

Na rewersach kart widnieją nazwy najbardziej popularnych potraw i przetworów.Podsumowanie

Karty obrazkowe od wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków z serii Zu & Berry to doskonałe narzędzie do trenowania rozwoju mowy, zapamiętywania, myślenia logicznego oraz ćwiczenia spostrzegawczości. Wykorzystanie kart pozwoli na oswojenie najmłodszych z produktami roślinnymi, nawet tych, którzy nie pałają radością na ich widok. Wykonanie produkcji jest estetyczne, a cena atrakcyjna – około 10 złotych.Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?