Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Kolorowe pranie

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 22 sierpień 2019 17:15
  • Czytano: 661

Kolorowe pranie

Wiek graczy: 2+


Jak się bawić?

Kolorowe pranie to gra edukacyjna z serii Zu & Berry przeznaczona dla najmłodszych odbiorców, w której zadaniem malucha jest samodzielne (lub z pomocą dorosłego) złożenie odpowiednio wyciętej kartonowej pralki, a następnie wrzucanie żetonów z ilustracjami ubrań w różnych kolorach do pralki o tej samej barwie. Najprostszy wariant polega na sortowaniu żetonów, a bardziej złożona wersja to gra w memory. W drugim wariancie uczestnicy rozkładają żetony awersem do dołu i losują po jednym z nich. Jeśli trafią na żeton z ubraniem w tym samym kolorze co ich pralka – wkładają je do swoich pudełek. Zwycięzcą jest ten, kto jako pierwszy zbierze wszystkie żetony w jednej barwie i umieści je w środku maszyny. Grę można urozmaicać, wprowadzając dodatkowe zasady, na przykład poprzez zbieranie tylko żetonów z jedną częścią garderoby, bez względu na kolor.

Zadaniem dziecka jest wrzucanie żetonów z ilustracjami ubrań w różnych kolorach do pralki o tej samej barwie.Rozwój przez zabawę

Dzieło wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków to świetna gra edukacyjna nastawiona na stymulowanie rozwoju umiejętności manipulacyjnych i percepcyjnych małego dziecka. Zabawa rozwija poczucie samodzielności – to maluch podejmuje decyzje, które żetony włoży do pralki, oraz rozwija motorykę małą – pociecha ćwiczy wkładanie i wyjmowanie małych elementów. To świetna rozrywka dla dzieci we wczesnym dzieciństwie, dzięki której uczą się rozróżniania i nazywania kolorów. Zabawa rozwija również zdolność obserwacji, koncentracji uwagi, umiejętność dopasowania, porównywania, sortowania czy prostych działań na przedmiotach, takich jak liczenie, dodawanie, odejmowanie. Gra uczy rozróżniania barw i określonych elementów odzieży oraz zachęca dziecko do uczestnictwa w pracach domowych.

Oprawa graficzna

Gra Kolorowe pranie zapakowana jest do średniej wielkości pudełka, w którym znajdziemy cztery różnokolorowe kartonowe pralki do samodzielnego złożenia, 16 żetonów przedstawiających ubrania w kolorach odpowiadających im pralek oraz instrukcję ze wskazówkami dla rodziców. Wszystkie elementy wykonane są estetycznie i solidnie – wytrzymają wiele zabaw, a ilustracje są barwne i szczegółowe.

W pudełku znajdziemy cztery różnokolorowe kartonowe pralki do samodzielnego złożenia.Podsumowanie

Dzieło wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków z serii Zu & Berry to świetna gra edukacyjna stymulująca rozwój umiejętności manipulacyjnych i percepcyjnych małego dziecka, ćwiczy umiejętność dopasowania i porównywania oraz uczy rozróżniania barw i określonych elementów odzieży. Wykonanie produkcji jest estetyczne, a cena atrakcyjna – około 15 złotych.Ocena: 8,5/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwo
Komentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?