Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Kieszonkowy bystrzak - Nowa edycja

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 13 sierpień 2019 17:44
  • Czytano: 1,207

Kieszonkowy bystrzak - Nowa edycja

Ilość graczy: 1-10
Wiek graczy: 7+
Czas gry: 15 minutZasady gry

Kieszonkowy bystrzak – Nowa edycja nie zmienia reguł z podstawowej wersji gry, czyli w dalszym ciągu tytuł posiada trzy warianty zabawy, a w każdym z nich punkty zdobywamy za wymienienie słowa pasującego do tematu i rozpoczynającego się na wskazaną literę. W wersji pierwszej gracze podają hasła na czas – kto pierwszy, ten lepszy. Drugi wariant przebiega według ustalonej kolejności, a każdy z uczestników musi wymienić jedno słowo z wylosowanej tematyki, w przeciwnym razie otrzymuje punkty karne. W ostatniej wersji do zabawy potrzebne są także kartki papieru, ołówki oraz klepsydra bądź stoper, a całość polega na wypisywaniu haseł z wylosowanych tematów na czas (coś w stylu gry Państwa-miasta). Unikatowe słowa warte są trzy punkty, powtórzone jeden punkt, a brak hasła przy jednej z kategorii oznacza utratę dwóch punktów. We wszystkich wariantach rozgrywka toczy się do momentu wyczerpania kart w talii.

Punkty zdobywamy za wymienienie słowa pasującego do tematu.Grywalność

Reguły dzieła wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków są bardzo proste i nie musimy przy nich spędzić więcej niż minutę. Sama zabawa przypomina wspomniane wyżej Państwa-miasta. Produkcja przynosi wiele emocji i potrafi wciągnąć na dłuższy czas – rozegranie jednej partii powinno zająć około 15 minut, co zachęci niejednego malkontenta. Do rozgrywki potrzebna jest nam odrobina czasu i właściwie tyle, bo karty nie potrzebują ogromu miejsca, a grać możemy właściwie wszędzie (w podróży, w domu, w parku itp.) i w różnym towarzystwie (w rodzinnym gronie i ze znajomymi) – dobra zabawa jest gwarantowana. Warto również uwzględnić próg wiekowy i przed rozpoczęciem partii dopasować tematykę do wieku uczestników.

Na dwustronnych kartach znajdziemy literki oraz tematy.Oprawa graficzna

Wszystkie elementy gry Kieszonkowy bystrzak – Nowa edycja zostały zapakowane do ciut większego niż w oryginale pudełka. Opakowanie jest solidniejsze, ale nie da się go zmieścić do kieszeni. Wewnątrz znajdziemy 55 dwustronnych kart, jakie z jednej strony mają nadrukowane litery, a z drugiej kategorie (Gry, Ssaki, Bajki) oraz krótką i napisaną w przystępny sposób instrukcję. Dodatkowo pudełko zostało wyposażone w wypraskę, dzięki której karty się nie przesuwają. Same karty zawierają kolorowe i kreskówkowe ilustracje.

Nowa edycja wprowadza nieco większe pudełko.Podsumowanie

Dzieło wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków to lekka i świetna karcianka, która przyniesie wiele emocji i zabawy. Gra idealnie sprawdza się na różnego rodzaju imprezach, wyjazdach czy długich podróżach, a jej cena jest atrakcyjna (około 20 złotych).Ocena: 7,5/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?