Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Gra pomyłek - Nowa edycja

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 08 sierpień 2019 18:29
  • Czytano: 1,212

Gra pomyłek - Nowa edycja

Ilość graczy: 3-10
Wiek graczy: 10+
Czas gry: 20 minutZasady gry

Nowa edycja dzieła wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków nie zmienia reguł gry – w dalszym ciągu celem uczestników jest zdobycie największej ilości punktów. Punkty zdobywamy za udzielenie właściwej odpowiedzi na pytanie czytane przez Rozgrywającego, a pomyłka pozbawia nas dotychczasowej zdobyczy. Tytuł bazuje na refleksie, ale i spostrzegawczości, gdyż wśród kart z pytaniami znajdują się takie, na które należy udzielić poprawnej odpowiedzi, ale też inne, jakie wymagają od nas popełnienia błędu. W trakcie zabawy oczywiście nie wiemy, który rodzaj karty zostanie odkryty przez Rozgrywającego. Zasady gry są proste, więc zapoznanie się z nimi nie powinno zająć dłużej niż pięć minut.

Punkty zdobywamy za udzielenie właściwej odpowiedzi na pytanie.Rozgrywka

Gra pomyłek – Nowa edycja przynosi wiele pozytywnych emocji. Rozgrywka jest bardzo przyjemna i niepozbawiona salw śmiechu. W produkcji liczy się przede wszystkim refleks, gdyż same pytania trudne nie są. Problemem mogą okazać się pytania, na jakie musimy udzielić błędnej odpowiedzi, co niekiedy kończy się utratą punktów. Nigdy nie wiemy, na który rodzaj karty trafimy, stąd emocji nie braknie. Wśród kart znajdziemy także Pytania absurdalne, jakie wymagają od graczy okrzyku „Bzdura”. To nie do końca przemyślany pomysł i dla wielu osób będzie on stanowił najsłabszy element. Warto wspomnieć, że karty zawierają aż sześć pytań, co zdecydowanie wydłuży rozgrywkę bez powtórzeń. Produkcja dysponuje również wariantem drużynowym, który można zastosować przy większej ilości uczestników bądź kiedy zabawa w podstawową wersję Wam się znudzi.

Wśród kart z pytaniami znajdują się takie, które wymagają błędnej odpowiedzi.Oprawa graficzna

W nowej edycji karcianki wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków wszystkie elementy zostały zapakowane do ciut większego niż w oryginale pudełka. Opakowanie jest solidniejsze, ale nie da się go zmieścić do kieszeni. Wewnątrz znajdziemy 54 karty z pytaniami oraz krótką i napisaną w przystępny sposób instrukcję. Dodatkowo pudełko zostało wyposażone w wypraskę, dzięki której karty się nie przesuwają. Same karty są solidnie i estetycznie wykonane.

Nowa edycja wprowadza nieco większe pudełko.Podsumowanie

Gra pomyłek – Nowa edycja to świetna, przynosząca mnóstwo emocji i zabawy quizowa karcianka, jaka idealnie sprawdza się na imprezach z przyjaciółmi bądź rodziną. Olbrzymią zaletą tytułu jest prostota zasad oraz jego cena – obecnie produkcję można zakupić za około 15 złotych.Ocena: 7/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwo
Komentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?