Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Memy 2

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 04 sierpień 2019 11:52
  • Czytano: 1,025

Podobne publikacje

Memy 2

Ilość graczy: 3-15
Wiek graczy: 18+
Czas gry: 30 minutZasady gry

Memy 2 to druga osłona imprezowej gry karcianej autorstwa wydawnictwa Kojar, znanego z Kart Dżentelmenów. Oczywiście bazuje ona na takich samych zasadach, jak jej poprzedniczka – wybieramy najzabawniejszy podpis pod wylosowany obrazek. Na początku zabawy rozdajemy każdemu uczestnikowi po 10 kart odpowiedzi i dokładnie tasujemy karty ze zdjęciami. Teraz jedna z osób staje się Sędzią, losuje pierwszy obrazek i wykłada go w widocznym dla wszystkich miejscu. Teraz gracze wybierają po jednej karcie odpowiedzi ze swojego zestawu i podają je Sędziemu. On miesza je i odczytuje propozycje podpisu do zdjęcia. Następnie wybiera jedno – te, jakie według niego jest najlepsze (najtrafniejsze, najzabawniejsze). Autor odpowiedzi zdobywa punkt (otrzymuje kartę z obrazkiem), a Sędzią zostaje kolejna osoba. Czas rozgrywki zależy wyłącznie od graczy – rozstrzygnięcie może nastąpić po upływie określonego czasu lub zdobyciu przez jednego z uczestników zwycięskiej liczby punktów.

40 nowych obrazków, do których dopasowujemy podpisy.Rozgrywka

Reguły dzieła wydawnictwa Kojar są proste i nawet osoby, które nie miały styczności z częścią pierwszą, będą mogły już po chwili przystąpić do zabawy. Dzięki temu tytuł idealnie sprawdza się na imprezach ze znajomymi, jacy niekoniecznie chcą uczyć się obszernych zasad. Jedyne, co musimy uwzględnić, zapraszając do gry, jest skład osoby, gdyż nie każdy potrafi docenić czarny humor i nie każdy bez krępacji wykorzysta obraźliwe zwroty i niecenzuralne określenia. W tej produkcji ich nie brakuje i jeśli pojawi się okazja, by takowe wykorzystać, nie należy się wahać. O ile Memy zawierały tylko 30 zdjęć, to tutaj otrzymamy ich 40. Jeśli połączymy obie edycje, to zestaw urośnie do 70 zdjęć i powtarzalność nie będzie nam groziła. Same obrazki są teraz bardziej różnorodne, a wśród nich pojawiły się takie, jakie możemy kojarzyć z popularnych internetowych memów. Niezmiennie kluczowym elementem są śmieszne podpisy, które w przypadku drugiej odsłony trzymają wysoki poziom. Możemy także przygotować kilka swoich propozycji zdjęć oraz odpowiedzi, bądź połączyć obie produkcje i cieszyć się ogromem możliwości. Karty są dwujęzyczne, dzięki czemu zabawa może odbywać się w gronie międzynarodowym.

210 kart z przezabawnymi podpisami.Oprawa graficzna

Memy 2 zapakowane są w zgrabne i solidne tekturowe pudełko, wewnątrz którego znajdziemy 210 kart odpowiedzi, 40 kart zdjęć, 10 pustych kart na własne odpowiedzi oraz instrukcję do gry, w jakiej autorzy w prosty sposób opisali przebieg zabawy. Karty są trwałe i wyglądają bardzo estetycznie, a obrazki prezentują się świetnie. Warto także poszerzyć ilość obrazków o własne zdjęcia.

Solidne i estetyczne wykonanie.Podsumowanie

Nowe dzieło wydawnictwa Kojar utrzymuje poziom pierwszej części – teksty są mocne i pełne czarnego humoru, dlatego dobrej zabawy nie zabraknie. Ilość i jakość obrazków została poprawiona, dzięki czemu powtarzalność nam nie grozi. Salw śmiechu z pewnością nie zabraknie, a każda impreza zostanie ubarwiona porcją przezabawnych memów. Kolejna świetna gra imprezowa dla okropnych ludzi!Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (1)

  • Avatar użytkownika Karfein
    #1 | Karfein mówi:04 sierpień 2019

    Ciekawe, czy w końcu pojawią się karty inne niż "Kiedy...". Może w części trzeciej? Smile