Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Czyste, Brudne

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 18 lipiec 2019 17:56
  • Czytano: 967

Czyste, Brudne

Wiek graczy: 3+


Jak się bawić?

Czyste, Brudne to gra w przeciwieństwa z serii Zu & Berry oparta na zasadach gry Memory, czyli służąca przede wszystkim wspieraniu rozwoju pamięci u dzieci. Na kolorowych kartach przedstawiono przygody bajkowych postaci, surykatki Zu i alpaki Berry, a tytuł możemy wykorzystać do zabawy w skojarzenia, wspólnego tworzenia historyjek, poszukiwania przyczyn i skutków sytuacji widocznych na rysunkach oraz wyszukiwania przeciwieństw – zadaniem dzieci jest odnalezienie jak największej ilości szczegółów, którymi różni się dana para kafelków. W wariancie Memory karty należy ułożyć obrazkiem do dołu, a rozgrywka polega na szukaniu kafelków stanowiących parę.

Tytuł możemy wykorzystać do wyszukiwania przeciwieństw.Rozwój przez zabawę

Dzieło wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków to świetna produkcja edukacyjna, dzięki której maluchy ćwiczą pamięć, funkcje wzrokowe oraz analizę i syntezę wzrokową. Opowiedziane w atrakcyjny i niebanalny sposób historie zwierzątek odzwierciedlają typowe codzienne zdarzenia i sytuacje, śledzenie przygód dwójki bohaterów stymuluje u przedszkolaków rozwój myślenia przyczynowo-skutkowego, a kontekst sytuacyjny pomaga zrozumieć znaczenie przeciwieństw. Mali gracze poznają nowe słowa, a bawiąc się ćwiczą spostrzegawczość, doskonalą zdolność koncentracji i kreatywności. Co więcej, karty mogą być wykorzystywane do wspomagania rozwoju integracji sensorycznej u dzieci, gdyż pokazują różne konteksty sytuacyjne przy wykorzystywaniu odmiennych zmysłów.

Oprawa graficzna

Gra Czyste, Brudne zapakowana jest do małego pudełka, w którym znajdziemy 34 kafelki z przygodami bajkowych postaci (Zu i Berry) oraz instrukcję ze wskazówkami dla rodziców. Wszystkie elementy wykonane są solidnie – wytrzymają niejedną zabawę, a ilustracje są barwne i szczegółowe.

Ilustracje z kart są barwne i pełne szczegółów.Podsumowanie

Gra edukacyjna od wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków z serii Zu & Berry to doskonałe narzędzie do ćwiczenia pamięci, rozwijania myślenia przyczynowo-skutkowego oraz wspierania funkcji wzrokowych, spostrzegawczości, koncentracji i kreatywności. Ich wykonanie jest estetyczne, a cena atrakcyjna – około 15 złotych.Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?