Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Co mnie otacza?

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 16 lipiec 2019 20:53
  • Czytano: 846

Co mnie otacza?

Wiek graczy: 3+


Jak się bawić?

Co mnie otacza? to gra w pamięć z serii Zu & Berry, oparta na zasadach gry Memory, czyli służąca przede wszystkim wspieraniu rozwoju pamięci u dzieci. Na kolorowych kafelkach przedstawiono przedmioty z otoczenia dziecka, jakie można wykorzystać do rozmaitych zabaw: w skojarzenia, tworzenie historyjek, wyszukiwanie wspólnych cech danych przedmiotów (kolory, kształt itp.). W wariancie Memory karty należy ułożyć obrazkiem do dołu, a rozgrywka polega na szukaniu kafelków stanowiących parę. W swojej kolejce gracz odkrywa dwa kafelki, jeśli przedstawiają różne obrazki, kafle są ponownie odwracane obrazkiem do dołu i kolejny gracz odkrywa dwa kafelki. Gdy uczestnik wyciągnie parę tych samych kafli, kładzie je obok siebie i odkrywa kolejne dwa. Wygrywa zdobywca największej liczby kafli.

Na kolorowych kafelkach przedstawiono przedmioty z otoczenia dziecka.Rozwój przez zabawę

Gra wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków to świetna produkcja edukacyjna, dzięki której maluchy ćwiczą zdolność zapamiętywania, koncentrację i spostrzegawczość. Podczas rozgrywki zachodzi trzyetapowy proces: dziecko zapamiętuje odkryte obrazki, przechowuje te informacje, a następnie przypomina je sobie. Zabawa ta jest świetnym treningiem pamięci nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych. Produkcja pobudza myślenie logiczne, a także rozwija słownictwo. Przy okazji odszukiwania podobnych elementów maluch, chcąc opisać przedmioty znajdujące się na ilustracjach, uczy się nowych słów. Gra uczy też cierpliwości oraz uważności. Dziecko wzmacnia swoją uwagę i pamięć poprzez obserwację ruchów i odkrywanych obrazków własnych. a także innych graczy. Maluchy uczą się również czekania na swoją kolej oraz przegrywania i wygrywania. Dodatkowo to świetna zabawa rozwijająca orientację w przestrzeni.

Oprawa graficzna

Gra Co mnie otacza? zapakowana jest do małego pudełka, w którym znajdziemy 48 kafelków przedstawiających 24 przedmioty z otoczenia dziecka oraz instrukcję ze wskazówkami dla rodziców. Wszystkie elementy wykonane są solidnie – wytrzymają niejedną zabawę, a ilustracje są barwne i szczegółowe.

Wszystkie elementy wykonane są solidnie, a ilustracje są kolorowe i pełne szczegółów.Podsumowanie

Gra edukacyjna od wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków z serii Zu & Berry to doskonałe narzędzie do ćwiczenia zdolności zapamiętywania, koncentracji i spostrzegawczości. Uczy też cierpliwości, uważności oraz przegrywania i wygrywania. Jej wykonanie jest estetyczne, a cena atrakcyjna – około 15 złotych.Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?