Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Wirus 2: Ewolucja

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 11 lipiec 2019 16:28
  • Czytano: 626

Podobne publikacje

Wirus 2: Ewolucja

Ilość graczy: 2-6
Wiek graczy: 8+
Czas gry: 20 minutZasady gry

Wirus 2: Ewolucja to dodatek do wydanej w ubiegłym roku gry Wirus. Ponownie przenosimy się do szpitala w Leśnej Dziurze, gdzie lekarze opanowali już bałagan wywołany przez stażystów i wszystkim wydawało się, że sytuacja jest stabilna. Niestety wirusy wyewoluowały i są jeszcze bardziej odporne oraz agresywne. Tradycyjne metody leczenia okazują się teraz bezużyteczne, a do ich zniszczenia potrzebne są szczepionki eksperymentalne. Ogólne zasady tytułu nie zmieniły się, osoba, która jako pierwsza powstrzyma pandemię, zostanie triumfatorem, a uczestnicy zabawy do swojej dyspozycji mają różne środki i metody – etyczne i nieetyczne. Celem graczy jest zbudowanie ludzkiego ciała ze zdrowych organów (czterech znanych oraz nowego organu bionicznego). Rozgrywka podzielona jest na szereg tur, w jakiej uczestnicy naprzemiennie zagrywają karty, dobierają kolejne z talii i rozpatrują ich efekty. Niezmienne jest również to, że oponenci będą cały czas sabotować naszą ciężką pracę, by samemu móc cieszyć się z triumfu.

Wirusy wyewoluowały i są jeszcze bardziej odporne oraz agresywne.Rozgrywka

Dzieło wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków to prosta i szybka gra, jaka dzięki nowym kartom – wirusom zmutowanym, szczepionkom eksperymentalnym, terapii (nadgodziny, konsultacja, kwarantanna oraz kombinezon ochronny) jest jeszcze bardziej zażarta. Zwłaszcza użycie kombinezonu potrafi namieszać na stole. Pomimo wprowadzenia nowości w dużej mierze o sukcesie decyduje los niż opracowana strategia. Jednak nie jest to wada, gdyż rozgrywka pełna jest rywalizacji, emocji oraz negatywnej interakcji. Tutaj nie można okazywać litości, gdyż na akt łaski ze strony przeciwników także nie możemy liczyć. Jeśli możemy zaszkodzić wrogowi, to trzeba skorzystać z okazji. Warto nadmienić, iż rozszerzenie wprowadza dwa dodatkowe warianty gry – Wybuch epidemii oraz Pojedynek.

Wsród nowości znalazły się karty kwarantanna oraz kombinezon ochronny.Oprawa graficzna

Wirus 2: Ewolucja zapakowane jest do identycznego pudełka, w jakie zapakowana była podstawka – małego, ale solidnego. W jego wnętrzu znajdziemy 35 kart podzielonych na cztery grupy: organy, zmutowane wirusy, szczepionki eksperymentalne i terapie oraz instrukcję. Wirusy i szczepionki otrzymały nową ikonkę, a wśród organów pojawiła się bioniczna dłoń, odporna na wszystkie rodzaje wirusów. Warto także nadmienić, że w opakowaniu znajdziemy dwie puste karty, jakie możemy wykorzystać do stworzenia własnej terapii. Wszystkie elementy gry są solidnie i estetycznie wykonane, a karty zawierają sympatyczne i barwne ilustracje.

Oprawa jest kolorowa i humorystyczna.Podsumowanie

Dzieło wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków to w dalszym ciągu prosta i szybka gra, bazująca w głównej mierze na szczęściu i negatywnej interakcji. Pewne jest jedno, dzięki dodatkowi zabawa jest bardziej zażarta i emocjonująca. Nowe karty nie przynoszą ogromnych zmian w rozgrywce, ale ich cena nie jest też kosmiczna – około 20 złotych. Fani tytułu z pewnością będą usatysfakcjonowani.Ocena: 7/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?