Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Układam słowa: Literaki starszaki

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 04 lipiec 2019 17:18
  • Czytano: 642

Układam słowa: Literaki starszaki

Wiek graczy: 5+


Jak się bawić?

Układam słowa: Literaki starszaki to gra edukacyjna z serii Zu & Berry zawierająca obrazki przedmiotów i zwierząt oraz żetony z literkami. Dzieci przy pomocy kart uczą się czytać i pisać słowa łatwiejsze oraz takie, jakie mogą początkowo sprawiać im trudność. Zabawa służy przede wszystkim do nauki czytania i pisania. Poza układaniem podpisów pod obrazkami, warto wykorzystać litery do wymyślania nowych zabaw – na przykład w dobieranki – układanie w bliskiej odległości kilku przedmiotów i liter, a następnie dopasowywanie ich do siebie. Można także szukać wszystkich rzeczy zaczynających się na wybraną literkę.

Zabawa służy przede wszystkim do nauki czytania i pisania.Rozwój przez zabawę

Karty wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków niosą ze sobą walor edukacyjny – ćwiczą pamięć wzrokową i koncentrację uwagi, pomagają również zapamiętywać wzrokowo wyrazy. Dzięki produkcji dziecko przygotuje się lepiej do nauki czytania i z pewnością opanuje tę sztukę dużo szybciej. Układanie żetonów rozwija jego zdolności manualne oraz ćwiczy zapamiętywanie i odtwarzanie wzrokowego oraz słuchowego symbolu literki i brzmienia głoski. Podczas wspólnej zabawy maluchy rozwijają twórcze myślenie, angażują różne zmysły i stymulują rozwój poznawczy.

Oprawa graficzna

Gra Układam słowa: Literaki starszaki zapakowana jest do niewielkiego pudełka, w którym znajdziemy 12 obrazków z przedmiotami i zwierzętami, których nazwy składają się z czterech, pięciu lub sześciu liter, 70 żetonów z literami (w tym 11 blanków) oraz instrukcję ze wskazówkami dla rodziców. Karty zawierają kolorowe i bajkowe ilustracje, a twórcy pomyśleli także o woreczku strunowym na literki. Wszystkie elementy wykonane są solidnie – wytrzymają niejedną wspólną zabawę.

Wszystkie elementy wykonane są solidnie, a ilustracje są kolorowe i pełne szczegółów.Podsumowanie

Karty od wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków z serii Zu & Berry są doskonałym narzędziem do rozwijania twórczego myślenia, pamięci wzrokowej i koncentracji uwagi. Dzięki nim dziecko zapamiętuje wzrokowo proste wyrazy i przygotuje się lepiej do nauki czytania. Ich wykonanie jest estetyczne, a cena atrakcyjna – około 15 złotych.Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?