Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Poznaję emocje

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 28 czerwiec 2019 08:21
  • Czytano: 1,001

Poznaję emocje

Wiek graczy: 3+


Jak się bawić?

Poznaję emocje to karty z obrazkami należące do serii Zu & Berry zawierające postacie małej dziewczynki bądź chłopca przeżywających jakieś silne uczucie. W tle można zauważyć okrzyk często towarzyszący doświadczanej emocji, a na rewersie znajdziemy nazwę danego stanu psychicznego. Karty możemy wykorzystać na wiele sposobów – od rozmów o emocjach, po zabawę w odgadywanie uczuć narysowanych postaci. Można także szukać sytuacji, w których pojawiają się poszczególne emocje i wspólnie zastanowić, jak należy postąpić, gdy ich doświadczymy. Karty mogą zostać wykorzystane również do odgrywania scenek, wydawania dźwięków towarzyszących odczuwaniu przedstawionych emocji oraz układania historii.

Karty zawierają postacie małej dziewczynki bądź chłopca przeżywających jakieś silne uczucie.Rozwój przez zabawę

Karty wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków to świetny tytuł edukacyjny, dzięki któremu maluchy zdobywają wiedzę o uczuciach, zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych. Tytuł daje szansę dzieciom, by w sposób bezpieczny nazywały, naśladowały i wyrażały emocje. Produkcja to też pomoc dydaktyczna pomagająca rozwijać inteligencję emocjonalną. Dzieci uczą się empatii i zrozumienia dla innych osób. Karty pozwalają na odwoływanie się do prawdziwych wspomnień i przeżyć, a mówienie i wyrażanie emocji staje się czymś naturalnym, maluchy otwierają się na emocje swoje i innych ludzi.

Oprawa graficzna

Gra Poznaję emocje zapakowana jest do niewielkiego pudełka, w którym znajdziemy 17 dwustronnych kart zawierających ilustracje z postaciami oraz nazwami emocji. Opakowanie zawiera również instrukcję ze wskazówkami dla rodziców. Wszystkie elementy wykonane są solidnie – wytrzymają niejedną wspólną zabawę. Ilustracje są kolorowe i pełne szczegółów.

Wszystkie elementy wykonane są solidnie, a ilustracje są kolorowe i pełne szczegółów.Podsumowanie

Karty od wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków z serii Zu & Berry są doskonałym narzędziem do rozwijania wiedzy o uczuciach, zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych. Dzięki nim dziecko rozwija inteligencję emocjonalną, uczy się empatii i zrozumienia dla innych osób. Ich wykonanie jest estetyczne, a cena atrakcyjna – około 15 złotych.Ocena: 8,5/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?