Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Sprytna Ośmiornica

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 25 czerwiec 2019 16:35
  • Czytano: 958

Sprytna Ośmiornica

Ilość graczy: 1-3
Wiek graczy: 5+
Czas gry: 15-25 minutZasady gry

Sprytna Ośmiornica to gra zręcznościowa, w której zadaniem graczy jest ustawianie konstrukcji z plastikowych kubeczków przy pomocy gumowych macek. Zabawę rozpoczynamy od rozdania wszystkim uczestnikom sześciu kubków (po jednym kolorze) oraz trzech macek, jakie należy założyć na palce dłoni. Karty tasujemy i wykładamy na środku stołu, a następnie losujemy pierwszą, wykładamy i na hasło „trzy-cztery” rozpoczynamy układanie kubeczków zgodnie z rysunkiem. Gdy pierwszy gracz ułoży układ, to krzyczy „zabawa stop” – w tej chwili pozostałe osoby przerywają układanie i sprawdzają, czy ukończony stos jest prawidłowy. Jeśli tak, to uczestnik zabiera kartę i uzyskuje w ten sposób punkt, a gdy się pomyli, odpada, a pozostali gracze mają szansę na dalsze układanie kubeczków i zdobycie punktu. Rozgrywka toczy się do momentu, kiedy skończą się karty – wtedy wyłoniony zostaje zwycięzca, czyli osoba z największą ilością punktów.

Zadaniem graczy jest ustawianie konstrukcji według układu z rysunku.Rozgrywka

Reguły dzieła wydawnictwa Trefl są proste i wystarczy chwilka z instrukcją i można cieszyć się zabawą. W grze liczy się zręczność, szybkość, spostrzegawczość i dobra pamięć, a początkowo operowanie mackami do łatwych nie należy. W kolejnych partiach tempo rozgrywki jest znacznie szybsze, a gracze bez problemu manewrują kubeczkami. Warto przed rozpoczęciem rywalizacji przyjrzeć się kartom i pokazać dzieciom, w jaki sposób został oznaczony spód (dno), by po odkryciu wyzwania znały kolejność układania. Najlepiej, aby uczestnicy ustawili się po jednej stronie stołu i obserwowali obrazek układu z tej samej perspektywy, wtedy nikt nie będzie pokrzywdzony. Dobrym pomysłem jest także asysta osoby dorosłej lub starszej, która będzie obserwowała prawidłowy przebieg zabawy i oceniała kolejność ułożenia stosu. Gdy wszystko jest zgodne z zasadami, to rozgrywka jest emocjonująca i pozbawiona niepotrzebnych sporów.

W grze układamy plastikowe kubeczki przy pomocy gumowych macek.Oprawa graficzna

Gra Sprytna Ośmiornica zapakowana jest do sporego i solidnego, tekturowego pudełka, wewnątrz którego znajdziemy 18 kubeczków w sześciu różnych kolorach, 9 macek ośmiornicy, 27 kart z zadaniami oraz instrukcję do gry, w jakiej autorzy w prosty sposób opisali przebieg zabawy. W niej również znajdziemy informację, jakie zwierzęta kryją się pod określonymi kolorami kubeczków – są to meduzy, ślimaczki, żółwie morskie, ryby, kraby, rozgwiazdy, koniki morskie, krewetki i robaczki morskie. Wszystkie elementy są estetycznie wykonane, ale największą furorę robią macki i kubeczki, jakie zostaną wykorzystane także do innych zabaw.

Największą furorę robią macki i kolorowe kubeczki.Podsumowanie

Dzieło wydawnictwa Trefl to emocjonująca gra zręcznościowa, jaka przetestuje szybkość, dobrą pamięć i spostrzegawczość graczy. Dobra zabawa z kolorowymi mackami i kubeczkami gwarantowana. Produkcja może pochwalić się też świetnym wykonaniem i atrakcyjną ceną (około 50 złotych).Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?