Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Liczę zwierzęta: Piotruś i pamięć

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 18 czerwiec 2019 18:10
  • Czytano: 1,774

Liczę zwierzęta: Piotruś i pamięć

Wiek graczy: 3+


Jak się bawić?

Liczę zwierzęta: Piotruś i pamięć to karty z serii Zu & Berry, na jakich widnieją obrazki zwierząt – rodzica i jego potomstwa. Zadaniem graczy jest jak najszybsze dobranie kart w pary i pozbycie się ich. Tytuł czerpie ze znanej gry Piotruś – całość tasujemy i rozdajemy pomiędzy uczestników zabawy, a następnie każdy losuje jedną kartę od przeciwnika. Dobrane w pary zwierzaki odrzucamy na stos, a Piotrusiem pozbawionym pary jest alpaka Berry i surykatka Zu. Osoba, która na koniec rozgrywki będzie w jej posiadaniu, przegrywa. Dla młodszych dzieci, jakie nie potrafią jeszcze utrzymać wachlarzyka z kart, przygotowano specjalne zasłonki. Karty mogą zostać wykorzystane również do gry Memory, ale musimy pamiętać o odłożeniu Piotrusia.

Zadaniem graczy jest jak najszybsze dobranie kart w pary i pozbycie się ich.Rozwój przez zabawę

Karty wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków to świetny tytuł edukacyjny, dzięki któremu maluchy zdobywają cenną wiedzę o otaczającym je świecie, ćwiczą koncentrację uwagi, spostrzegawczość, cierpliwość oraz przede wszystkim pamięć. Dodatkowo na kartach zamieszczono liczbę bądź cyfrę informującą, ile potomstwa (kociąt, kacząt) na nich widnieje. Dzięki temu dzieci bawiąc się, poznają nazwy zwierząt oraz rozwijają zdolności matematyczne. Gra może także służyć rodzicom do pobudzania rozwoju mowy, funkcji wzrokowych i wspierać rozwój motoryki małej poprzez trzymanie w ręku wachlarza z kart. Ponadto wspólna zabawa z innymi rozwija umiejętności społeczne i uczy współpracy.

Oprawa graficzna

Gra Liczę zwierzęta: Piotruś i pamięć zapakowana jest do niewielkiego pudełka, w którym znajdziemy 25 kart ze zwierzętami, cztery zasłonki dla młodszych dzieci oraz instrukcję ze wskazówkami dla rodziców. Wszystkie elementy wykonane są solidnie – wytrzymają niejedną zażartą rywalizację. Ilustracje są kolorowe, a karty zawierają również liczby i cyfry.

Wszystkie elementy wykonane są solidnie, a ilustracje kolorowe.Podsumowanie

Karty od wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków z serii Zu & Berry są doskonałym narzędziem do rozwijania koncentracji uwagi, spostrzegawczości, cierpliwości i pamięci. Dzięki nim dziecko uczy się o otaczającym je świecie, rozwija zdolności matematyczne, manipulacyjne i umiejętności społeczne. Ich wykonanie jest estetyczne, a cena atrakcyjna – około 15 złotych.Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwo
Komentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?