Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Rodzina Treflików: Poczta

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 30 maj 2019 18:33
  • Czytano: 492

Rodzina Treflików: Poczta

Ilość graczy: 2-4
Wiek graczy: 5+
Czas gry: 15-25 minutZasady gry

W dziele wydawnictwa Trefl zadaniem graczy jest jak najszybsze dostarczenie czterech przesyłek do czterech różnych skrzynek pocztowych. Całość rozpoczynamy od przygotowania planszy i skrzynek pocztowych oraz rozdania żetonów przesyłek. Każdy z graczy wybiera swoją postać (Treflika, Treflinki, Gondusia lub Małego Wujcia) i ustawia ją na polu startowym. Następnie tasujemy karty i rozdajemy po trzy każdemu uczestnikowi. Teraz możemy rozpocząć zabawę – w swojej turze gracz może wykonać maksymalnie dwie akcje: obowiązkową – przesunąć pionek o liczbę pól zgodną z wynikiem rzutu kostką i nieobowiązkową – zagrać od jednej do trzech kart z ręki. Po wykonaniu akcji uczestnik dobiera karty, by zawsze mieć w ręku trzy. Osoba, która jako pierwsza dostarczy wszystkie przesyłki i wróci do domu, może cieszyć się ze zwycięstwa.

Zadaniem graczy jest jak najszybsze dostarczenie czterech przesyłek do czterech różnych skrzynek pocztowych.Rozgrywka

Reguły gry Rodzina Treflików: Poczta są proste, ale warto przed rozpoczęciem zabawy zapoznać się ze znaczeniem kart. Oczywiście nie unikniemy zaglądania do instrukcji, ale ma to miejsce tylko w pierwszych rozgrywkach, później jest to zbyteczne. Zabawa bazuje na odpowiedniej manipulacji wynikami rzutu kością – gracze muszą podejmować decyzje, w którą stronę wyruszy ich postać oraz jakiej karty użyją, by ułatwić sobie drogę do wygranej. Roznoszenie przesyłek dostarcza dzieciom wiele emocji, jakie rosną pod koniec partii – gdy prawie wszystkie listy znajdują się już w skrzynkach, a o zwycięstwie decydują ostatnie rzuty. Warto zauważyć, że oprócz dobrej strategii przydaje się także szczęście w losowaniu. Na nic nasze wysiłki, kiedy kostka będzie ciągle pokazywała jedno oczko. Krótki czas zabawy sprawia, że uczestnicy nie zdążą się znudzić i bardzo chętnie zdecydują się na szybki rewanż.

Zabawa bazuje na odpowiedniej manipulacji wynikami rzutu kością.Oprawa graficzna

Dzieło wydawnictwa Trefl zapakowane jest do sporej wielkości, solidnego pudełka, w którego wnętrzu znajdziemy sporą, tekturową planszę, cztery pionki, cztery podstawki, 16 żetonów przesyłek, cztery żetony ciastek, cztery składane skrzynki pocztowe, kostkę, 27 kart oraz instrukcję, jaka krok po kroku wyjaśnia zasady gry. Wszystkie elementy są estetycznie wykonane, a dodatkowo zawierają kolorowe ilustracje z postaciami znanymi z bajki Rodzina Treflików. Kolejne partie są pewne, a wykonanie gry z pewnością na to pozwoli.

Wszystkie elementy są estetycznie wykonane, a dodatkowo zawierają kolorowe ilustracje.Podsumowanie

Rodzina Treflików: Poczta to sympatyczna gra planszowa, jaka dostarczy uczestnikom mnóstwa emocji podczas dostarczania przesyłek pocztowych. Dodatkowym atutem tytułu jest oprawa graficzna – solidna oraz kolorowa. Jeśli Wasze dziecko jest fanem Treflików, to za około 30 złotych możecie sprawić mu świetny prezent na dzień dziecka, który przy okazji nie zrujnuje portfela.Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwo
Komentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?