Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Ego Emocje

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 23 maj 2019 18:16
  • Czytano: 566

Podobne publikacje

Ego Emocje

Ilość graczy: 1-6
Wiek graczy: 12+
Czas gry: 20-60 minutZasady gry

W Ego Emocje zabawa polega na typowaniu i obstawianiu odpowiedzi uczestników. Wygrywa osoba, która na koniec posiada największą liczbę żetonów. Reguły są proste – jeden z graczy losuje kartę z hasłem (jeśli słowo to go nie dotyczy, może je zmienić), odczytuje je na głos i wykłada na środku stołu. Po zastanowieniu wybiera jedną z trzech opcji (pozytywna, neutralna, negatywna) i wykłada duży żeton, jaki pod spodem kryje prawidłową odpowiedź. Teraz pozostali muszą odgadnąć wybraną odpowiedź – jeśli się zdecydują, to wykładają odpowiedni żeton zakryty na stole. Kolejnym krokiem jest obstawianie, czyli ustalenie stawki, o jaką będą walczyć – może być to jeden, dwa lub trzy małe żetony. Następnie zostają odsłonięte odpowiedzi i rozdzielone punkty. Uczestnik czytający pytanie otrzymuje tyle małych żetonów, ile osób wybrało taką samą opcję. Jeśli komuś powinie się noga, wtedy traci wszystkie postawione żetony, a gdy dopisze mu szczęście, ilość obstawionych żetonów zostanie podwojona. Całość dobiega końca w momencie wyczerpania się żetonów w puli.

Zadaniem graczy jest odgadnięcie opinii czytającego do wylosowanego hasła.Rozgrywka

Hasła dzieła wydawnictwa Trefl są różnorodne, a łącznie jest ich dokładnie 312, więc rozegranych zostanie ogrom partii, zanim zaczną się one powtarzać. Tytuł to przede wszystkim sprawdzanie wiedzy o naszych przyjaciołach czy członkach rodziny, ale także ciekawa gra hazardowa, w której szukanie prawidłowej odpowiedzi jest równie emocjonujące, co obstawianie naszego wyboru. Z jednej strony jest chęć zyskania większej ilości małych żetonów, a z drugiej zachowawcze typowanie, kiedy nie jesteśmy pewni wskazanej przez rywala opcji. Fajnym rozwiązaniem jest zdobywanie punktów przez uczestnika czytającego pytanie, wtedy również jemu zależy na udzieleniu jak najbliższej prawdzie odpowiedzi (nie ma oszukiwania, chyba że samego siebie). Zdecydowanie największą zaletą produkcji jest jej prostota – zasady przyswoimy w dosłownie kilka chwil, a ilość elementów znajdujących się w pudełku również nie wywoła zawrotu głowy.

Nie brakuje nutki hazardu podczas obstawiania naszego wyboru.Oprawa graficzna

Gra Ego Emocje została zapakowana do średniej wielkości pudełka, w jakiego wnętrzu znajdziemy świetnie wyglądającą instrukcję (pojedynczą, plastykową kartę), 120 małych tekturowych żetonów, planszę, 18 dużych, plastykowych żetonów prezentujących trzy emocje oraz 156 dwustronnych kart. Na pochwałę zasługuje nie tylko solidne ich wykonanie, ale przede wszystkim trafiona w dziesiątkę oprawa graficzna. W Ego Emocje dominuje minimalizm i dwie barwy – czerń i żółć – a dzięki temu jest jeszcze bardziej klimatycznie. Duże żetony przypominają te używane w kasynach. Szkoda tylko, że tytuł nie zawiera pudełeczka na karty, jakie mogliśmy używać w podstawowej wersji produkcji.

W Ego Emocje dominuje minimalizm i dwie barwy – czerń i żółć.Podsumowanie

Dzieło wydawnictwa Trefl to ciekawa propozycja na rodzinne spotkania bądź imprezki ze znajomymi, dzięki której sprawdzimy wiedzę o naszych najbliższych oraz spędzimy miło czas przy emocjonującej grze hazardowej. Warto uwzględnić, aby w rozgrywce brały osoby ze sporym poczuciem humoru i dystansem do siebie, wtedy dobra zabawa będzie gwarantowana.Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?