Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» W moim domku

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 17 maj 2019 17:56
  • Czytano: 817

W moim domku

Ilość graczy: 1-4
Wiek graczy: 2-4
Czas gry: 15 minutZasady gry / Rozgrywka

W dziele wydawnictwa Granna zadaniem uczestników jest szukanie przedmiotów na obrazkach przedstawiających różne pomieszczenia w domu. Przed rozpoczęciem zabawy każdy losuje swoją planszę i kładzie ją przed sobą. Jeden z graczy losuje pierwszy przedmiot i pokazuje go pozostałym. Teraz wszyscy szukają go na swoim obrazku, a osoba, która go odnajdzie, bierze obrazek i układa na swojej planszy. Całość wygrywa ten uczestnik, który jako pierwszy zbierze wszystkie pasujące przedmioty na swoim obrazku. Zapoznanie się z regułami nie zajmuje dużo czasu. W grze liczy się spostrzegawczość, refleks oraz dobra pamięć i właśnie walor edukacyjny jest największą zaletą produkcji. Warto także zauważyć, że zasady możemy dowolnie zmieniać, na przykład rozłożyć wszystkie plansze i po wylosowaniu przedmiotu szukać go na obrazkach. Kto pierwszy go znajdzie, zyskuje kafelek. Elementy tytułu mogą zostać wykorzystane na różne sposoby, wszystko zależy od naszej kreatywności.

Szukamy różnych przedmiotów porozrzucanych w całym domu.Oprawa graficzna

Gra W moim domku zapakowana jest do małego i solidnego pudełka, w jakim znajdują się 4 duże plansze przedstawiające pomieszczenia domu oraz 24 małe obrazki z przedmiotami. Ilustracje są kolorowe i pełne szczegółów (na przykład w kuchni znajdziemy garnek, krzesło i owoce). Wykonanie kafelków jest estetyczne, dzięki czemu przetrwają wiele rozgrywek. Pudełko ozdobione jest ilustracją przedstawiającą przykładowe pomieszczenie oraz przedmioty w nim występujące. Autorką barwnych obrazków jest Anna Wielbut.

Ilustracje są kolorowe i pełne szczegółów.Podsumowanie

Dzieło wydawnictwa Granna to sympatyczna gra edukacyjna z kolorowymi i solidnymi elementami, dzięki której dziecko przetestuje swoją spostrzegawczość oraz refleks. Elementy gry możemy wykorzystać również przy tworzeniu różnych opowieści i przygód, a cena jest niewygórowana (około 20 złotych).Ocena: 8,5/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?