Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Memy

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 15 maj 2019 08:50
  • Czytano: 1,163

Podobne publikacje

Memy

Ilość graczy: 3-15
Wiek graczy: 18+
Czas gry: 30 minutZasady gry

Memy to imprezowa gra karciana autorstwa wydawnictwa Kojar, znanego z Kart Dżentelmenów. I, jak wspomniana produkcja, bazuje na takich samych zasadach, jednak tutaj tekst z kart zostaje zamieniony na obrazki. Na początku zabawy należy rozdać każdemu uczestnikowi po 10 kart odpowiedzi i dokładnie przetasować karty ze zdjęciami. Teraz jedna z osób staje się Sędzią, losuje pierwszy obrazek i wstawia go do stojaka, by był widoczny dla wszystkich graczy. Teraz uczestnicy wybierają po jednej karcie odpowiedzi i podają je Sędziemu, który miesza je, odczytuje propozycje podpisu do zdjęcia, a następnie wybiera jedno – te, jakie według niego jest najlepsze (najzabawniejsze). Autor odpowiedzi zdobywa punkt, czyli otrzymuje kartę z obrazkiem. W kolejnej turze Sędzią zostaje kolejna osoba. Czas rozgrywki zależy wyłącznie od graczy – rozstrzygnięcie może nastąpić po upływie określonego czasu lub zdobyciu przez jednego z graczy zwycięskiej liczby punktów.

Losujemy obrazek i wybieramy najlepszy podpis.Rozgrywka

Reguły dzieła wydawnictwa Kojar są proste i właściwie po chwili możemy przystąpić do zabawy. Dzięki temu tytuł idealnie sprawdza się na imprezach ze znajomymi, jacy z Memami nie mieli wcześniej do czynienia. Jedyne, co musimy uwzględnić, zapraszając do gry, jest skład osoby, gdyż nie każdy potrafił docenić czarny humor i nie każdy nie będzie się krępował wykorzystać obraźliwe zwroty i niecenzuralne określenia, a takich w produkcji nie brakuje. Niestety zdjęć jest tylko 30, dlatego po jakimś czasie połączenia mogą się powtarzać. Dodatkowo tylko około 10 z nich możemy kojarzyć z popularnych memów, a pozostałe bardzo często są podobne do siebie (ludzie z różnymi wyrazami twarzy). Skutkiem tego obrazki schodzą na dalszy plan, a kluczowym elementem stają się śmieszne podpisy, niekoniecznie pasujące do zdjęcia. Oczywiście możemy poczekać na kolejną część tytułu lub przygotować kilka swoich propozycji zdjęć i urozmaicić rozgrywkę. Warto również zauważyć, iż karty są dwujęzyczne, dzięki czemu zabawa może odbywać się w gronie międzynarodowym.

Teksty bywają szatańsko dobre.Oprawa graficzna

Memy zapakowane są w zgrabne i solidne tekturowe pudełko, wewnątrz którego znajdziemy 210 kart odpowiedzi, 30 kart zdjęć, 10 pustych kart na własne odpowiedzi oraz instrukcję do gry, w jakiej autorzy w prosty sposób opisali przebieg zabawy. Karty są trwałe i wyglądają bardzo estetycznie, a obrazki prezentują się świetnie. Warto także poszerzyć ilość obrazków o własne zdjęcia.

Memy zapakowane są w zgrabne i solidne tekturowe pudełko.Podsumowanie

Nowe dzieło wydawnictwa Kojar czerpie garściami z popularnych Kart Dżentelmenów, jednak zamiast kart z pytaniami mamy tu zdjęcia. Teksty są mocne i pełne czarnego humoru, dlatego dobrej zabawy nie zabraknie. Ilość i jakość obrazków trochę kuleje, więc warto poszerzyć je o swoje propozycje. Mimo tego salw śmiechu nie zabraknie, a każda impreza zostanie ubarwiona porcją przezabawnych memów. Świetna gra imprezowa dla okropnych ludzi!Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwo
Komentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?