Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Mama i Ja

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 12 maj 2019 09:31
  • Czytano: 1,919

Mama i Ja

Ilość graczy: 1-4
Wiek graczy: 2-4
Czas gry: 15 minutZasady gry / Rozgrywka

W grze Mama i Ja zadaniem uczestników jest łączenie dwóch puzzli przedstawiających matkę oraz jej dziecko. Przed rozpoczęciem rozgrywki należy wyłożyć wszystkie elementy obrazkami do góry. Następnie wybieramy jedną część układanki (na przykład małą owieczkę) i szukamy do niej pary. Z kolejnymi puzzlami postępujemy tak samo, a zabawa dobiega końca, gdy wszystkie mamy i ich dzieci są ze sobą prawidłowo połączone. Reguły produkcji są proste i bazują na spostrzegawczości – dzieci muszą wyszukiwać na cząstkach układanki wspólnych elementów i podobieństw, a następnie łączyć je w pary. Największą zaletą gry jest jej walor edukacyjny – uczestnicy dobrze się bawiąc, ćwiczą motorykę, koncentrację oraz zmysł obserwacji. Poznają także nowe gatunki zwierząt i właściwe dla nich pożywienie. Oczywiście kafelki możemy wykorzystać też do tworzenia niezwykłych przygód.

Zabawa dobiega końca, gdy wszystkie mamy i ich dzieci są ze sobą prawidłowo połączone.Oprawa graficzna

W małym i solidnym pudełku dzieła wydawnictwa Granna znajdziemy 12 dwuelementowych kartoników z kolorowymi ilustracjami przedstawiającymi mamę oraz jej pociechę w różnych sytuacjach (na przykład pieski wspólnie się bawiące). Wykonanie kafelków jest trwałe i estetyczne, dzięki czemu przetrwają wiele rozgrywek. Pudełko ozdobione jest ilustracją przedstawiającą przykładowe pary układanki. Autorką sympatycznych obrazków jest Agnieszka Kowalska.

Wykonanie gry jest solidne i estetyczne.Podsumowanie

Mama i Ja to gra-układanka o walorach edukacyjnych, z kolorowymi i solidnymi kafelkami, dzięki której dziecko poćwiczy swoją spostrzegawczość oraz małą motorykę. Pozna również nowe gatunki zwierząt. Na tym atrakcje nie muszą się skończyć, wszystko zależy od naszej wyobraźni. Wszystko to w atrakcyjnej cenie (około 20 złotych).Ocena: 8,5/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwo
Komentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?