Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Figur Figle

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 02 maj 2019 20:27
  • Czytano: 2,259

Podobne publikacje

Figur Figle

Ilość graczy: 2-6
Wiek graczy: 6+
Czas gry: 20 minutZasady gry

W dziele wydawnictwa Granna zadaniem graczy jest udzielenie właściwych odpowiedzi oraz szybkie złapanie odpowiedniej karty wyboru leżącej na stole. Tytuł posiada trzy warianty zabawy – pierwszy to Uważaj!, w którym wskazujemy, jaki kolor i/lub jaka figura dominuje na karcie z obrazkiem; w drugim (Zagubiona figura) odszukujemy brakującej figury; trzeci (Zgadnij, co to?) bazuje na odgadnięciu, co przedstawia ułożony z figur obrazek. Przed przystąpieniem do rozgrywki należy przetasować wszystkie karty z obrazkami i włożyć je do pudełka oraz ułożyć na stole 15 odkrytych kart wyboru. Teraz możemy rozpocząć rywalizację. Zabawa składa się z powtarzalnych rund, a każda z nich zawiera trzy kroki: prowadzący dobiera kartę i kładzie ją odkrytą na stole; uczestnicy chwytają po jednej karcie wyboru; karta z obrazkiem jest odwracana na drugą stronę, a gracze liczą zdobyte punkty i przechodzą do wyłonienia zwycięzcy danej rundy. Zabawa kończy się w momencie, gdy na środku stołu pozostanie tylko 6 kart wyboru bądź jedna z osób zdobędzie piątą kartę. Następnie zostają przeliczone zdobyte punkty i ogłoszony zwycięzca.

Pudełko pozwoli wyciągnąć kartę w taki sposób, by żaden z graczy nie zobaczył jej drugiej strony.Rozgrywka

Figur Figle to gra karciana, w której gracze muszą wykazać się błyskawicznym refleksem i jak najszybciej złapać odpowiednią kartę leżącą na stole. W związku z posiadaniem przez produkcję trzech wersji rozgrywki, przed przystąpieniem do zabawy należy zapoznać się z regułami wszystkich opcji. Oczywiście zasady nie są skomplikowane i bazują na spostrzegawczości, zwinności oraz umiejętność szybkiego szacowania. Rundy przebiegają w szybkim tempie, dlatego ukończenie całej partii zajmuje około 20 minut. Gracze wykonują swoje działania jednocześnie, więc nie ma tutaj mowy o czasie oczekiwania na swoją turę. Warto jednak pamiętać o odpowiednim miejscu do gry – każdy uczestnik musi mieć taki sam dostęp do kart i móc je obserwować z podobnej perspektywy. Tytuł może pochwalić się także sporą regrywalnością – jeśli znudzi nam się jeden wariant gry, to może inny dostarczy nam więcej emocji.

Z drugiej strony karty znajdziemy odpowiedź.Oprawa graficzna

Dzieło wydawnictwa Granna zapakowane jest do małego pudełka, w jakim znajdziemy 54 dwustronne karty z obrazkami (z jednej strony zagadka, a z drugiej odpowiedź), specjalne pudełko, które pozwoli wyciągnąć kartę w taki sposób, by żaden z graczy nie zobaczył jej drugiej strony, 15 kart wyboru z kolorami i figurami oraz instrukcję. Wszystkie elementy produkcji są solidnie i estetycznie wykonane, a karty zawierają sympatyczne i barwne ilustracje. Autorem oprawy graficznej tytułu jest Piotr Socha.

Autorem oprawy graficznej tytułu jest Piotr Socha.Podsumowanie

Figur Figle to prosta i sympatyczna gra karciana, w której gracze muszą wykazać się błyskawicznym refleksem i jak najszybciej złapać odpowiednią kartę leżącą na stole. Zabawa obfituje w emocje, a przy okazji przećwiczy naszą spostrzegawczości, zwinności oraz umiejętność szybkiego szacowania. Jej wykonanie jest estetyczne, a cena niewygórowana (około 30 złotych).Ocena: 7,5/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?