Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Monster Park

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 23 kwiecień 2019 14:49
  • Czytano: 1,905

Monster Park

Ilość graczy: 2-4
Wiek graczy: 7+
Czas gry: 30 minutZasady gry

W dziele wydawnictwa Granna uczestnicy zabawy wcielają się w menedżerów nowo powstających parków potworów, a ich zadaniem jest udowodnienie zarozumiałemu dyrektorowi, kto stworzy Monster Park z prawdziwego zdarzenia. Rozgrywkę rozpoczynamy od wyłożenia planszy głównej na środku stołu oraz przygotowania talii kart potworów, turystów oraz ulepszeń. Obok planszy kładziemy żetony punktacji, a każdy z graczy otrzymuje krążek o wartości 5 i planszę parku. Każdy park podzielony jest na trzy obszary (wody, ziemi i nieba), a one posiadają pięć wolnych miejsc na karty. W swojej turze uczestnik może wykonać jedną z akcji: dobrać z banku żeton o wartości 1; kupić jedno z ulepszeń, a następnie dołożyć je do dowolnego obszaru parku; zaprosić potwora, kupując jedną z kart znajdujących się na torze kart potworów i spełniającego prawa parku. Teraz swoje tury rozgrywają kolejni gracze, a zabawa trwa do momentu, kiedy jeden z menedżerów całkowicie wypełni swój park (wtedy rozgrywamy bieżącą rundę do końca). Zwycięzcą zostaje osoba, która zgromadziła najwięcej punktów.

W swojej turze uczestnik może kupić jedno z ulepszeń.Rozgrywka

Zanim rozpoczniemy rozgrywkę, należy wnikliwie zapoznać się z regułami Monster Park. Na pierwszy rzut oka mogą one wydawać się skomplikowane, ale wystarczy jedna partia, by zaglądanie do instrukcji zostało całkowicie wyeliminowane. Produkcja bazuje na manipulacji kartami oraz żetonami, dlatego kluczowym elementem jest przemyślana taktyka oraz odrobina szczęścia. Niekiedy wśród wyłożonych kart potworów i ulepszeń nie ma nic atrakcyjnego dla nas, ale skuteczna strategia jest w stanie zniwelować brak fartu. W grze nie uświadczymy negatywnej interakcji – każdy jest skupiony na swojej planszy i wykonywaniu działań tak, by zdobyć jak najwięcej punktów. Przy większej liczbie uczestników planowanie kolejnego ruchu jest raczej niemożliwe, gdyż układ kart zmienia się co chwilę, ale oczekiwanie nie trwa długo. Emocji także nie braknie, ale wynik rywalizacji poznajemy dopiero na koniec, po rozegraniu ostatniej rundy.

W grze występują trzy rodzaje potworów - mieszkające w wodzie, ziemi i niebie.Oprawa graficzna

Dzieło wydawnictwa Granna zapakowane jest do średniej wielkości pudełka, w którego wnętrzu znajdziemy planszę główną, 4 plansze parku, żeton gracza startowego, 90 kart potworów (po 30 kart potworów na każdy obszar), 15 kart ulepszeń, 16 kart turystów, 45 żetonów punktów oraz instrukcję. Wszystkie elementy gry są solidnie i estetycznie wykonane, a grafiki są barwne oraz pełne sympatycznych i cudacznych potworów. Szkoda, że plansze parku graczy nie są większe i nie zawierają miejsca na karty – wtedy byłyby czytelniejsze. Na pochwałę zasługuje również ilustracja z opakowania, autorstwa Ewy Podleś.

Grafiki są barwne oraz pełne sympatycznych i cudacznych stworów.Podsumowanie

Monster Park to sympatyczna gra karciana, w której wcielamy się w menedżerów parku potworów i próbujemy stworzyć najatrakcyjniejszy. Tytuł dysponuje kolorowym i estetycznym wykonaniem oraz wciągającą zabawą. Warto nadmienić, iż produkcja zwyciężyła w V edycji konkursu "Wymyśl grę, zostań autorem Granny". Cena gry nie zrujnuje naszego portfela – obecnie około 40 złotych.Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?