Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Mouse in the House

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 18 kwiecień 2019 16:17
  • Czytano: 2,058

Podobne publikacje

Mouse in the House

Ilość graczy: 2-4
Wiek graczy: 3+
Czas gry: 10 minutZasady gry / Rozgrywka

W grze wydawnictwa Piatnik zadaniem uczestników jest szukanie myszki, jaka wkradła się do domu i dobrze schowała. Przed rozpoczęciem poszukiwań należy wyjąć patyczek oraz kostkę ze schowka, potrząsnąć planszą i wytypować pierwszego gracza. W swojej turze dziecko rzuca kością, a wynik przekłada się na ilość prób znalezienia niesfornego gryzonia. Plansza posiada niewielkie dziurki, do jakich wsuwamy patyk – jeśli nic nie usłyszymy, to swoją szansę otrzymuje kolejny uczestnik, a dźwięk popiskiwania oznacza sukces, czyli odnalezienie myszki. Tym samym gracz ten zostaje zwycięzcą. Reguły tytułu są proste, a sama rozgrywka bazuje na dobrej pamięci – warto zapamiętać, które miejsca w domku zostały już sprawdzone – oraz szczęściu (niekiedy sukces przychodzi już na początku). Kolejne pomyłki rywali zwiększają nasze szanse i tym samym emocje towarzyszące zabawie. Rozegranie jednej partii zajmuje około 10 minut, dlatego na tym się nie skończy – każdy chce spróbować swoich sił ponownie i udowodnić, że tym razem poszukiwania będą skuteczniejsze. Idealna propozycja na chwilkę przerwy w rodzinnym gronie.

Zadaniem uczestników jest szukanie myszki, jaka wkradła się do domu i dobrze schowała.Oprawa graficzna

Mouse in the House zapakowane jest do solidnego pudełka, w jakim znajdziemy instrukcję w kilku językach oraz wypraskę z planszą przedstawiającą pokój w widoku z góry. W bocznej jej części znajduje się skrytka z patyczkiem oraz kostką, a wewnątrz piszczałka pełniąca funkcję myszy. Wykonanie wszystkich elementów gry jest estetyczne, a grafika prezentująca dom pełna szczegółów. Sporą zaletą produkcji jest to, że oprócz jej składników nie jest nam nic dodatkowo potrzebne.

W bocznej części pudełka znajduje się skrytka z patyczkiem oraz kostką.Podsumowanie

Dzieło wydawnictwa Piatnik to prosta, wciągająca i sympatyczna gra w solidnym wykonaniu, która bawiąc, przećwiczy pamięć dziecka. Emocjonujące poszukiwanie myszki nie oczyści do zera naszego portfela (cena około 40 złotych).
Ocena: 8,5/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwo
Komentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?