Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Zwierzęta na kontynentach

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 11 kwiecień 2019 18:53
  • Czytano: 1,792

Zwierzęta na kontynentach

Wiek graczy: 2+


Zasady gry / Rozgrywka

Zwierzęta na kontynentach to loteryjka edukacyjna, która pozwala dzieciom wyruszyć w podróż po wszystkich kontynentach. W trakcie rozgrywki najmłodsi gracze uczą się rozmieszczenia zwierząt na mapie oraz poznają ciekawostki dotyczące nieznanych im dotąd gatunków. Tytuł zawiera propozycje zabaw dla młodszych i starszych dzieci (Dopasuj żetony ze zwierzętami do karty odpowiedniego kontynentu, Poznaj ciekawostki z życia zwierząt z całego świata, Szukaj podobieństw i różnic między zwierzętami, Opowiadaj ciekawe historie z życia zwierząt, Rozwiązuj zagadki), by mogły w przyjemny sposób zdobywać wiedzę geograficzną i przyrodniczą o świecie zwierząt. Produkcja jest idealna do wspólnej rodzinnej zabawy.

W grze dzieci w przyjemny sposób zdobywają wiedzę geograficzną i przyrodniczą o świecie zwierząt.Oprawa graficzna

Dzieło wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków zapakowane jest do sporej wielkości wysuwanego pudełka, w którego wnętrzu znajdziemy siedem dwustronnych planszetek z ilustracjami z różnych kontynentów oraz informacjami o żyjących tam zwierzętach, 42 żetony ze zwierzętami oraz instrukcję zawierającą zasady gry i wskazówki dla rodziców. Wszystkie elementy są wykonane z materiałów bezpiecznych dla dzieci poniżej trzeciego roku życia. Szkoda, że kafelki są dosyć cienkie i nie jestem pewna, czy przetrwają wiele rozgrywek. Na pochwałę zasługują piękne i barwne obrazki upiększające opakowanie, plansze oraz żetony.

Dwustronne planszetki zawierają ilustracje z kontynentami oraz informacjami o żyjących tam zwierzętach.Podsumowanie

Zwierzęta na kontynentach to gra edukacyjna z z serii Zu & Berry z licznymi wariantami zabawy, kolorowym i estetycznym wykonaniem oraz przede wszystkim mnóstwem walorów edukacyjnych – poznanie przyrody, geografii i ekologii. To idealna propozycja do wspólnej rodzinnej rozgrywki. Cena także jest atrakcyjna (około 30 złotych).Ocena: 8,5/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?