Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Mało i Dużo

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 06 kwiecień 2019 16:10
  • Czytano: 1,991

Mało i Dużo

Ilość graczy: 1-4
Wiek graczy: 2-4
Czas gry: 15 minutZasady gry / Rozgrywka

W grze Mało i Dużo zadaniem uczestników jest szukanie kafelków z przeciwieństwami. Rozgrywka przypomina tę z popularnego memory, jednak tutaj połowa kartoników (jasnoniebieskie) zostaje wyłożona obrazkami do góry, a druga część (ciemnoniebieska) ilustracjami do dołu. Zabawę rozpoczynamy od odsłonięcia jednego z kafelków. Teraz wszyscy rozpoczynają poszukiwania drugiego, stanowiącego parę i zarazem jego przeciwieństwo (na przykład czarny i biały kot). Osoba, która jako pierwsza dostrzeże właściwy kartonik, nakrywa go dłonią. Jeśli wskazanie jest poprawne, uczestnik zabiera parę i kładzie ją obok siebie. Rozgrywka dobiega końca, gdy wszystkie kafelki zostaną sparowane. Wtedy też zostaje wyłoniony zwycięzca, czyli osoba z największą ilością par. Zasady są proste – liczy się spostrzegawczość i szybkość. Przy grze dzieci nie tylko będą się świetnie bawić, ale także poznają znaczenie przeciwieństwa. Oczywiście starsi gracze mogą spróbować swoich sił, wykorzystując reguły standardowego memory i przećwiczyć swoją pamięć.

Zadaniem graczy jest szukanie pary dla wylosowanego kafelka.Oprawa graficzna

W małym i solidnym pudełku dzieła wydawnictwa Granna znajdziemy 24 kartoniki z kolorowymi i pełnymi szczegółów obrazkami (na przykład z pustym gniazdem i pełnym pisklaków bądź talerzem z cytrynami i talerzem z babeczkami). Wykonanie kafelków jest estetyczne, dzięki czemu przetrwają wiele rozgrywek. Pudełko ozdobione jest ilustracją zawierającą przykładowe kartoniki. Autorką sympatycznych obrazków jest Agnieszka Kowalska.

Wykonanie produkcji jest estetyczne i solidne.Podsumowanie

Mało i Dużo to gra edukacyjna przypominająca popularne memory, z kolorowymi i solidnymi kafelkami, dzięki której dziecko poćwiczy swoją spostrzegawczość oraz pozna znaczenie słowa przeciwieństwo. Tytuł możemy wykorzystać również jako tradycyjne memory i sprawdzić swoją pamięć. Wiele atrakcji za niewielką cenę (około 20 złotych).Ocena: 9/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?