Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Leśna włóczęga

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 02 kwiecień 2019 08:40
  • Czytano: 1,330

Leśna włóczęga

Wiek graczy: 2+


Zasady gry / Rozgrywka

Leśna włóczęga to domino edukacyjne z dwoma wariantami rozgrywki – domino przyrodnicze przeznaczone jest dla młodszych graczy, a matematyczne dla starszych. W obu przypadkach zabawa polega na dokładaniu kolejnych kafelków poprzez dopasowywanie obrazków z odpowiednią ilością i rodzajem zwierzątek bądź kropek. Dodatkowo twórcy przygotowali wersję łatwiejszą oraz trudniejszą. Gra pozwala rozwijać uwagę i spostrzegawczość – w wersji z oczkami pomaga uczyć się cyfr, a w wersji z leśnymi zwierzętami wzbogaca dziecięcy słownik. Tytuł rozwija także zdolności manualne oraz myślenie logiczne i analityczne. Produkcja jest idealna do wspólnej rodzinnej zabawy.

Zabawa polega na dokładaniu kolejnych kafelków z obrazkami zwierzątek lub kropek.Oprawa graficzna

Dzieło wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków zapakowane jest do sporej wielkości wysuwanego pudełka, w którego wnętrzu znajdziemy duże, dwustronne, kafelki zawierające z jednej strony obrazki zwierząt (lis, dzik, sarna, wiewiórka), a z drugiej kolorowe kropki oraz instrukcję z zasadami gry i wskazówkami dla rodziców. Ich wielkość oraz solidne wykonanie są idealnie dopasowane do małych dzieci. Dzięki temu elementy gry przetrwają wiele rozgrywek. Opakowanie ozdobione jest ilustracją przedstawiającą przykładowe kafelki domina.

Wielkość oraz solidne wykonanie kafelków są idealnie dopasowane do małych dzieci.Podsumowanie

Leśna włóczęga to gra edukacyjna z serii Zu & Berry bazująca na zasadach domina, z kolorowymi, solidnymi i dwustronnymi żetonami, dzięki której dziecko rozwinie uwagę, spostrzegawczość, zdolności manualne oraz myślenie logiczne i analityczne, a także nauczy się cyfr oraz wzbogaci dziecięcy słownik. Cena również jest atrakcyjna (około 30 złotych).Ocena: 8,5/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwo
Komentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?