Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Kolorki

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 31 marzec 2019 20:16
  • Czytano: 992

Kolorki

Ilość graczy: 1-4
Wiek graczy: 2-4
Czas gry: 15 minutZasady gry / Rozgrywka

W grze Kolorki zadaniem uczestników jest układanie kostek domina. Przed przystąpieniem do rozgrywki należy rozpocząć od rozdania po cztery kafelki każdej osobie, a pozostałe umieścić w pudełku obrazkami do dołu. Zabawę rozpoczyna gracz posiadający kartonik z dwoma obrazkami w takim samym kolorze (np. żółtym – banan i żonkil). Po wyłożeniu kafelka na stół należy dobrać losowy z pudełka. Kolejny uczestnik dokłada obrazek, którego kolor jest taki sam, jak obrazka już leżącego na stole. Całość toczy się do momentu, kiedy jedna z osób wyłoży swój ostatni kafelek – ona także może cieszyć się triumfem. Reguły gry są proste i bazują na popularnym domino, tylko w tym przypadku dopasować musimy przedmioty w tych samych kolorach, a nie ilość kropek. Dzięki produkcji dzieci bawiąc się, utrwalą rodzaje barw i poznają nazwy rzeczy występujących w ich otoczeniu. Ukończenie partii zajmuje około 15 minut, dlatego tytuł idealnie sprawdza się podczas chwili przerwy w rodzinnym gronie.

Zadaniem dziecka jest układanie kostek domina, dopasowując kolory obrazków.Oprawa graficzna

W małym i solidnym opakowaniu dzieła wydawnictwa Granna znajdziemy 27 kartoników z kolorowymi obrazkami (na przykład żółty ser, fioletowa śliwka, zielona żabka, czerwona truskawka, niebieska rybka). Ich wykonanie jest estetyczne, dzięki czemu przetrwają wiele rozgrywek. Pudełko zawiera sympatyczną ilustrację prezentującą różne kafelki, jakiej autorką jest Elżbieta Śmietanka-Combik.

Wykonanie produkcji jest estetyczne i solidne.Podsumowanie

Kolorki to prosta gra edukacyjna w kolorowym i solidnym wykonaniu, która bawiąc, poszerzy wiedzę dziecka o nazwy barw i przedmiotów występujących w jego otoczeniu. Wciągająca zabawa za niewielką cenę (około 20 złotych).Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?