Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Zaginiony skarb

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 28 marzec 2019 17:55
  • Czytano: 1,345

Zaginiony skarb

Ilość graczy: 2-4
Wiek graczy: 5+
Czas gry: 30 minutZasady gry

W dziele wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków zadaniem uczestników zabawy jest odnalezienie skarbu i dostarczenie go do statku. Oczywiście wyzwanie nie jest proste, gdyż na kosztowności czyhają inni piraci, a kapitan Drewniana Noga zastawił na graczy wiele pułapek. Rozgrywkę rozpoczynamy od przygotowania planszy oraz pionków. Teraz uczestnicy po kolei rzucają kostką i poruszają się w dowolnym kierunku. Gdy trafimy na pole specjalne, wykonujemy odpowiednie polecenie. W trakcie poszukiwań zbieramy żetony celu, toczymy pojedynki z oponentami i czytamy ciekawostki o piratach. Po znalezieniu skarbu należy szybko uciekać na pokład, by wrogowie nam go nie odebrali.

Zadaniem uczestników zabawy jest odnalezienie skarbu i dostarczenie go do statku.Rozgrywka

Zaginiony skarb to gra planszowa o prostych regułach, jaka przenosi dzieci do świata morskich przygód. Poprzez emocjonującą zabawę uczą się opracowywania strategii oraz myślenia dedukcyjnego i analitycznego. Mają też okazję doświadczyć emocji związanych z przegrywaniem i wygrywaniem. Atrakcyjne karty ułatwiają zrozumienie zasad oraz zawierają ciekawostki z życia piratów. Krótki czas rozgrywki sprawia, że produkcja idealnie sprawdza się podczas chwili przerwy w rodzinnym gronie.

Gdy trafimy na pole specjalne, wykonujemy odpowiednie polecenie.Oprawa graficzna

Dzieło z serii Zu & Berry zapakowane jest do sporej wielkości wysuwanego pudełka, w którego wnętrzu znajdziemy tekturową planszę do gry, kostkę, cztery pionki, pięć żetonów celu, 24 karty pułapek oraz instrukcję zawierającą nie tylko zasady gry, ale też wskazówki dla rodziców. Wszystkie elementy gry są solidnie i estetycznie wykonane, a grafiki są barwne oraz pełne pirackich motywów.

Wszystkie elementy gry są solidnie i estetycznie wykonane.Podsumowanie

Zaginiony skarb to emocjonująca gra planszowa z kolorowym i estetycznym wykonaniem oraz mnóstwem walorów edukacyjnych – dzieci nauczą się opracowywania strategii oraz myślenia dedukcyjnego i analitycznego. Tytuł stanowi idealną propozycję do wspólnej rodzinnej rozgrywki. Cena także jest atrakcyjna (około 40 złotych).Ocena: 9/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?