Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Hello Dino

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 19 marzec 2019 17:45
  • Czytano: 1,711

Hello Dino

Ilość graczy: 2-4
Wiek graczy: 5+
Czas gry: 20 minutZasady gry

W grze wydawnictwa Piatnik uczestnicy zabawy muszą zapanować nad bałaganem panującym w gnieździe i zebrać żetony dinozaurów we wszystkich pięciu kolorach. Przed rozpoczęciem rozgrywki należy umieścić gniazda na planszy, a następnie nakryć je skorupkami tak, by nie można było podejrzeć koloru dinozaura znajdującego się wewnątrz jajka. W swojej kolejce gracz rzuca kością, na której ściankach znajdują się kolorowe koła oraz symbol strzałki. Gdy wypadnie jedna z barw, to uczestnik może przestawić dowolne gniazdo z tego koloru na inne wolne miejsce pola gry bądź przestawić gniazdo z dowolnego obszaru na wskazaną przez kość barwę. Po wykonaniu tej czynności może sprawdzić, jaki dinozaur znajduje się pod skorupką na wskazanym obszarze. Jeśli kolor dinozaura jest taki sam jak strefy, w jakiej się znajduje, to gracz zdobywa odpowiedni żeton. Wylosowanie strzałki oznacza wymuszone obrócenie górnej części planszy w dowolnym kierunku o jeden obszar. Osoba, która jako pierwsza zdobędzie komplet żetonów, może cieszyć się ze zwycięstwa.

Uczestnicy zabawy muszą zapanować nad bałaganem panującym w gnieździe dinozaurów.Rozgrywka

Hello Dino to sympatyczna produkcja o prostych zasadach, jakie bazują na dobrej pamięci, spostrzegawczości oraz szczęściu w losowaniu. Uczestnicy muszą zapamiętywać położenie kolorowych dinozaurów i wykorzystując wyniki rzutu kością, przemieszczać je na właściwe miejsca – tylko wtedy mogą otrzymać odpowiedni żeton. Gdy w grze bierze udział większa ilość osób, wtedy zapamiętywanie nie jest proste, po każdej kolejce gniazda zmieniają swoją lokację i błędy zdecydowanie częściej się pojawiają. Wiąże się to również z większą ilością emocji, jakie znacznie rosną pod koniec zabawy, czyli kiedy gracze posiadają już prawie wszystkie żetony z kolorowymi dinozaurami. Dobra pamięć jest tu kluczem, ale oczywiście szczęście w losowaniu także się przydaje i potrafi spłatać nam figla w najmniej oczekiwanym momencie – o sukces trzeba walczyć do końca.

Gracze muszą zebrać żetony dinozaurów we wszystkich pięciu kolorach.Oprawa graficzna

Dzieło wydawnictwa Piatnik może pochwalić się solidnym wykonaniem wszystkich elementów. Całość zapakowana jest do sporej wielkości pudełka, w którego wnętrzu znajdziemy ruchomą planszę, gniazda z kolorowymi dinozaurami oraz skorupki do ich przykrycia, kostkę z kolorowymi ściankami, żetony z dinozaurami oraz instrukcję w kilku językach. Największe zainteresowanie budzą sympatyczne, różnokolorowe dinozaury, które przyjęły inne ułożenie – jeden z nich siedzi, drugi leży na plecach, a inny paszczy. Równie atrakcyjnie prezentuje się ruchoma plansza, podzielona na kolorowe strefy oraz pasy skalne. Trwałe są także skorupki jajek, więc tytuł przetrwa wiele rozgrywek.

Największe zainteresowanie budzą sympatyczne, różnokolorowe dinozaury.Podsumowanie

Hello Dino to sympatyczna produkcja bazująca na zapamiętywaniu położenia barwnych dinozaurów. Zasady gry są proste, a wykonanie jej elementów bardzo solidne i estetyczne – zainteresowanie przykuwają przede wszystkim gniazda z dinozaurami. Zabawa jest szybka i dynamiczna, a cena atrakcyjna (około 65 złotych).
Ocena: 9/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?