Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Owce na manowce

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 14 marzec 2019 09:12
  • Czytano: 1,242

Owce na manowce

Ilość graczy: 2-4
Wiek graczy: 6+
Czas gry: 15 minutZasady gry

W dziele wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków gracze wcielają się w pasterzy, którzy próbują zagonić zabłąkane owce do zagrody. Pomogą im w tym wierne owczarki. Zabawa polega na przestawianiu kart i zbieraniu grup owiec tego samego rodzaju. Wygrywa uczestnik z największą liczbą punktów. Rozgrywkę rozpoczynamy od rozdania kart psów (każdy wybiera ulubioną rasę) i przygotowania talii kart owiec. Następnie układamy prostokąt – 3 rzędy po 5 kart owiec i możemy rozpocząć rywalizację. Gra przebiega w turach, w jakich uczestnicy wykonują akcje w kolejności zgodnej z ruchem wskazówek zegara. W swojej turze gracz zagrywa jedną z posiadanych kart psów, na których widnieją symbole zamiany. Każdy symbol pozwala na jedną akcję przestawienia kart. Możemy zamieniać miejscami dwie przylegające krawędziami karty (pionowo lub poziomo). Po wykonaniu akcji sprawdzamy, czy w polu gry znajdują się grupy minimum trzech owiec. Jeśli tak, owce wędrują do naszej puli, a na koniec zabawy przeliczymy, ile punktów nam przyniosły – białe po jednym punkcie, a czarne po dwa. Po zabraniu kart owiec trzeba uzupełnić wolne miejsca. Zabawa trwa do momentu wykorzystania przez uczestników kart psów lub wyczerpania talii kart owiec.

Zabawa polega na przestawianiu kart i zbieraniu grup owiec tego samego rodzaju.Rozgrywka

Reguły gry Owce na manowce są proste i wystarczy tylko chwilka z instrukcją i możemy przystąpić do zabawy. Rozgrywka bazuje na spostrzegawczości i dobrym planowaniu – gracze muszą dobrze przemyśleć swój ruch i podjąć decyzję, jaką kartę psa zagrać i która pozwoli na zdobycie większej liczby owiec. Co więcej, sytuacja na polu gry zmienia się co turę i nie da się nic zaplanować bądź przygotować. Tury przebiegają sprawnie, czas oczekiwania mija szybko, a sama zabawa trwa około 15 minut (dla mniejszej ilości osób jeszcze krócej). To zdecydowanie pozytywny aspekt, a zwłaszcza dla dzieci, które szybko się niecierpliwią oraz rodziców, jacy nie narzekają na nadmiar wolnego czasu. Pewne jest jedno, na jednej partii nigdy się nie kończy.

W zadaniu pomagają nam wierne owczarki.Oprawa graficzna

Dzieło wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków zostało zapakowane do solidnego, zgrabnego pudełka, w jakim znajdziemy 16 kart psów (cztery rasy – owczarek podhalański, owczarek australijski, owczarek staroangielski oraz border collie), 100 kart owiec w 5 różnych rodzajach: jagnię, dzwonek, kwiatek, motylek i baran oraz krótką instrukcję zawierającą ilustracje z przykładowymi zagraniami. Grafiki na kartach są kolorowe i sympatyczne – dzieci są zachwycone słodkimi zwierzątkami.

Grafiki na kartach oraz opakowaniu są kolorowe i sympatyczne.Podsumowanie

Owce na manowce to produkcja z prostymi zasadami, wymagająca od graczy myślenia i spostrzegawczości. Rozgrywka jest szybka i dynamiczna, a oprawa graficzna niezwykle kolorowa i sympatyczna. Zakup wiąże się z wydaniem około 30-35 złotych.Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwo
Komentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?