Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» The Investigation

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 26 luty 2019 09:48
  • Czytano: 2,076

The Investigation

Ilość graczy: 2+
Czas gry: 20 minutZasady gry / Rozgrywka

The Investigation to kryminalna gra karciana skierowana do osób znających podstawy języka angielskiego oraz średnio-zaawansowanych (A2-B2+), które chcą doskonalić umiejętności językowe w sposób niekonwencjonalny. Zadaniem uczestników jest doprowadzenie śledztwa do końca, przeprowadzając je w całości w języku angielskim. Na początku należy wyznaczyć świadków i śledczych, a następnie odtworzyć bieg wydarzeń poprzez dopytywanie się, dyskutowanie oraz drążenie tematu. Tytuł składa się z talii 110 kart, z jakich uczestnicy zabawy układają historię przestępstwa i próbują rozwikłać kryminalne zagadki, trenując przy tym swobodne mówienie po angielsku. Dzięki grze przećwiczymy ponad 500 słówek i wyrażeń, nauczymy się szybkiego konstruowania wypowiedzi oraz utrwalimy struktury leksykalno-gramatyczne w kontekście. Produkcja idealnie sprawdzi się wśród miłośników gier karcianych, zagadek i mrożących krew w żyłach opowieści.

Zadaniem graczy jest odtworzenie biegu wydarzeń poprzez drążenie tematu.Oprawa graficzna

Dzieło wydawnictwa Edgard zapakowane jest do zgrabnego pudełka, w którego wnętrzu znajdziemy 110 kart – 65 dwustronnych kart śledztwa (zawierają hasło główne oraz trzy zwroty pomocnicze), 33 karty zbrodni (z pięcioma wzorcowymi pytaniami tworzącymi szkielet historii), karty z poprawnymi i błędnymi pytaniami dla śledczych oraz karty słowniczki, dzięki którym opiszemy osoby, miejsca i zrelacjonujemy wydarzenia w języku angielskim. Na pochwałę zasługuje klimatyczna oprawa graficzna, jaką możemy zauważyć na kartach oraz opakowaniu. Szkoda, że produkcja pozbawiona jest instrukcji wyjaśniającej przebieg naszych działań.

Na pochwałę zasługuje klimatyczna oprawa graficzna.Podsumowanie

The Investigation to propozycja dla osób znających podstawy języka angielskiego oraz średnio-zaawansowanych, którzy chcą zwiększyć swoje umiejętności językowe, a tradycyjny sposób jest dla nich zbyt nudny. Jeśli do tego wszystkiego uwielbiacie zagadki kryminalne, to karcianka jest dla Was idealna. Aktualna cena około 30 złotych.Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwo
Komentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?