Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Smok Wawelski

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 15 luty 2019 18:04
  • Czytano: 2,409

Smok Wawelski

Ilość graczy: 2-4
Wiek graczy: 4+
Czas gry: 15 minutZasady gry

W dziele wydawnictwa Granna z serii Legendy polskie uczestnicy wcielają się w Szewczyka Skubę, a ich zadaniem jest przechytrzenie siejącej postrach bestii. Przed rozpoczęciem zabawy należy przygotować figurkę smoka i ustawić ją na środku stołu, by każdy miał do niej łatwy dostęp. Następnie umieszczamy rycerzy w odpowiednie miejsce na ogonie potwora, a figurki zwierząt trafiają do uczestników. Gracze wykonują swoje ruchy zgodnie z kierunkiem obrotu wskazówek zegara. W swojej turze rzucamy kostką i wykonujemy jedną z dostępnych akcji – pomagamy rycerzowi bądź karmimy go zwierzakiem (w kolorze wskazanym przez kość). Jeżeli po dołożeniu zwierzątka lub zabraniu rycerza bestia upadnie na pysk (by napić się wody z Wisły), gracz, w którego turze się to stało, zostaje zwycięzcą i otrzymuje księżniczkę za żonę lub księcia za męża oraz pół… czekolady.

Zadaniem graczy jest przechytrzenie siejącej postrach bestii.Rozgrywka

Reguły Smoka Wawelskiego są proste, a sama zabawa bazuje na manipulowaniu figurkami rycerzy i zwierząt, by przeciążyć głowę smoka i sprawić, że zanurzy ją w rzece. Rozgrywka opiera się na rzucie kostką, ale odpowiednie manipulowanie wynikiem może zniwelować brak szczęścia. Całość jest dynamiczna, nie ma tu miejsca na długie oczekiwanie na swoją kolej i winna się zamknąć w 15 minutach. Dzięki temu tytuł stanowi miły przerywnik od codziennych obowiązków, jaki przy okazji zapozna najmłodszych graczy z legendarną postacią i jego pogromcą.

Zabawa bazuje na manipulowaniu figurkami rycerzy i zwierząt.Oprawa graficzna

Dzieło wydawnictwa Granna zostało zapakowane do solidnego pudełka, w jakim znajdziemy 6 figurek rycerzy, 6 figurek zwierząt, kostkę z kolorowymi kropkami na ściankach, figurkę smoka oraz instrukcję, która nie tylko zawiera spis zasad gry, ale też krótką historię bestii nawiedzającej Wawel. Produkcja cieszy oczy pięknymi, kolorowymi i bajkowymi ilustracjami, a jej wykonanie jest solidne.

Produkcja cieszy oczy pięknymi, kolorowymi i bajkowymi ilustracjami.Podsumowanie

Smok Wawelski to kolejna propozycja z cyklu Legendy polskie, czyli produkcji dla najmłodszych graczy, którzy próbując przewrócić potwora, poznają jedną ze znanych polskich baśni. Dobrej zabawy i pięknego wykonania nie zabrakło, a zakup wiąże się z wydaniem około 30 złotych.Ocena: 9/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?