Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Kieszonkowiec matematyczny: Na 200%

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 10 luty 2019 09:17
  • Czytano: 642

Kieszonkowiec matematyczny: Na 200%

Ilość graczy: 2-8
Wiek graczy: 11+
Czas gry: 10-20 minutZasady gry

W dziele wydawnictwa Edgard gracze do wyboru mają pięć wariantów zabawy – Karuzela, Klapek, Szachraj, Memory I i Memory II. Pierwszy z wymienionych bazuje na zebraniu minimum dwóch par kart. W grze bierze udział określona liczba par kart (w zależności od ilości osób), jaką należy potasować i rozdać pomiędzy uczestników. Następnie gracze decydują, której karty chcą się pozbyć i jednocześnie wykładają je obok sąsiada siedzącego po lewej stronie. Każdy zyskuje nową kartę, a czynność powtarzamy do momentu wyłonienia zwycięzcy. Memory I i II to odmiany znanej gry, w jakiej odsłaniając karty, szukamy identycznych par. Szachraj to odmiana popularnego Piotrusia – do par kart dołączamy kartę szachraja. Klapek również polega na zbieraniu identycznych par kart, jednak tutaj decyduje szybkość i spostrzegawczość – podobnie jak w Karuzeli, uczestnicy wykładają niechciane karty na stół, a osoba zainteresowana jedną z nich musi klepnąć w blat.

Szachraj to karta bez pary, a pozostałe określone są przez ułamki i procenty.Rozgrywka

Reguły Kieszonkowca matematycznego: Na 200% są proste i bazują w głównej mierze na szukaniu kart o identycznej wartości. O tym, którą wersję zabawy wybierzemy, zadecyduje ilość osób oraz wiek graczy. Warto przetestować wszystkie, by móc wybrać tę najbardziej nam odpowiadającą. Memory I i Szachraj to zdecydowanie propozycje dla młodszych osób, a Memory II i Klapek wymagają od uczestnika większej biegłości w temacie. Bez względu na wariant zabawy, uczestnicy marzący o końcowym sukcesie muszą wykazać się znajomością ułamków i procentów, a także refleksem, dobrą pamięcią i sprytem. Produkcji nie brakuje więc walorów edukacyjnych – dzieci mające problem z matematyką w przyjemny sposób utrwalą wiedzę, a dzięki różnorodności tytuł zyskuje na regrywalności – gdy znudzi nam się jedna wersja rozgrywki, możemy wypróbować inną.

Wszystkie warianty zabawy bazują w głównej mierze na szukaniu kart o identycznej wartości.Oprawa graficzna

Karcianka wydawnictwa Edgard zapakowana jest do małego, zgrabnego pudełka, jakie zmieści się w kieszeni spodni. Pudełko zawiera 55 kart z procentami, ułamkami i szachrajem oraz dwie karty z instrukcją wyjaśniającą zasady pięciu wariantów zabawy. Na pochwałę zasługuje przede wszystkim solidne wykonanie oraz oprawa graficzna – karty zawierają intrygujące obrazki związane z tematyką i ułatwiające nasze działania. Niewielka ilość elementów sprawia, że wystarczy skrawek płaskiej powierzchni i możemy cieszyć się rozgrywką.

Karty zawierają intrygujące obrazki związane z tematyką i ułatwiające nasze działania.Podsumowanie

Kieszonkowca matematycznego: Na 200% to propozycja dla każdego, kto chce podciągnąć lub przećwiczyć swoją wiedzę z zakresu ułamków oraz procentów. Format gry sprawia, że tytuł sprawdza się w każdych okolicznościach – w domu, w podróży i w szkole. Produkcja może pochwalić się również estetycznym wykonaniem oraz atrakcyjną ceną (około 10 złotych).Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?