Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Król Popiel

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 06 luty 2019 10:46
  • Czytano: 2,628

Król Popiel

Ilość graczy: 2-5
Wiek graczy: 6+
Czas gry: 30 minutZasady gry

W kolejnym dziele z serii Legendy polskie zadaniem graczy jest ściganie króla Popiela aż na szczyt wieży w Kruszwicy i odcięcie mu drogi ucieczki. Rozgrywkę rozpoczynamy od przygotowania planszy i rozdania kolorowych pionków oraz znaczników, a także jednego kafelka z myszami. Trzy kafle umieszczamy w wyznaczonym miejscu na planszy, a pozostałe trafiają na stos. Pionek Popiela ustawiamy na najniższym polu okna, a nagrody układamy zakryte na stole. Teraz możemy przystąpić do zabawy – pierwszy uczestnik wykłada kafelek, stosując się do zasad (musi się mieścić w wieży i nie może zakrywać innego kafelka, pola przeszkody ani pola okna) i dobiera jeden z trzech z pola planszy. Następnie swój ruch wykonuje kolejny uczestnik. Musi jednak pamiętać, że kolejne kafelki muszą się stykać przynajmniej z jednym już wyłożonym kaflem z myszami. Od tego, jak dobrze zostanie dopasowany, zależy, ile punktów zdobędzie gracz (jeden punkt za utworzenie żółtej kropki). Zdobyte punkty zaznaczamy na torze punktacji. Gdy król Popiel dotrze na szczyt wieży, zabawa kończy się i wyłoniony zostaje zwycięzca – osoba z największą ilością punktów.

Zadaniem graczy jest ściganie króla Popiela aż na szczyt wieży w Kruszwicy.Rozgrywka

Wystarczy tylko chwilka z instrukcją i reguły gry Król Popiel są już opanowane. Zabawa bazuje na odpowiednim manipulowaniu kafelkami z myszkami, by utworzyć największą możliwą ilość połączeń z pozostałymi kaflami, przeszkodami i oknami. Trzy nowe, odsłonięte kafelki do wyboru sprawiają, że uczestnicy mogą dobrać taki, jaki według nich będzie przydatny w dalszej rozgrywce. Oczywiście szczęście się przydaje, ale nie ono jest kluczem do sukcesu. Całość jest raczej dynamiczna, więc dosyć szybko przychodzi nasza tura przeganiania Popiela. Świetnym rozwiązaniem jest wprowadzenie nagród dodatkowych, których wartość nie jest nam znana do momentu odkrycia żetonu. Wśród bonusów znalazły się dodatkowe punkty lub możliwość zagrania kolejnego kafelka.

Osoba z największą ilością punktów może cieszyć się z triumfu.Oprawa graficzna

Dzieło wydawnictwa Granna zostało zapakowane do solidnego pudełka, w jakim znajdziemy dwustronną planszę, 36 kafli z myszami, 5 pionków myszy, pionek króla Popiela, 8 żetonów nagród, 5 dwustronnych znaczników, 6 podstawek oraz instrukcję, która nie tylko zawiera spis zasad gry, ale także krótką historię okrutnego króla i słynnej wieży w Kruszwicy. Produkcja cieszy oczy pięknymi, kolorowymi i bajkowymi ilustracjami, a jej wykonanie jest solidne.

Produkcja cieszy oczy pięknymi, kolorowymi i bajkowymi ilustracjami.Podsumowanie

Król Popiel to kolejny tytuł z serii Legendy polskie, czyli propozycji dla najmłodszych graczy, którzy próbując przegonić złego władcę, poznają jedną ze znanych polskich legend. Dobrej zabawy i pięknego wykonania nie zabrakło, atrakcyjnej ceny również (około 30 złotych).Ocena: 8,5/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?