Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Kieszonkowce angielskie: To be or n...

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 03 luty 2019 16:15
  • Czytano: 770

Kieszonkowce angielskie: To be or not to be

Ilość graczy: 2-8
Wiek graczy: 9+
Czas gry: 10-20 minutZasady gry

To be or not to be to zestaw trzech karcianek do nauki języka angielskiego – Let’s talk, Bitter Sweet oraz Remember Forget. Wymienione produkcje bazują na tych samych zasadach oraz wariantach zabawy. Pierwszą z nich jest Klapek – gra polega na zbieraniu par pasujących do siebie kart, a kluczem do sukcesu jest szybkość i spostrzegawczość. Uczestnicy wykładają niechciane karty na stół, a osoba zainteresowana jedną z nich musi klepnąć w blat. Drugi wariant to popularne Memory, w których gracze naprzemiennie odsłaniają dwie karty w poszukiwaniu par. Trzeci jest Szachraj, czyli odmiana popularnego Piotrusia – do par kart dołączamy kartę szachraja. Ostatnia zabawa nosi nazwę Karuzela i bazuje na zebraniu minimum dwóch par kart. W grze bierze udział określona liczba par kart (w zależności od ilości osób), jaką należy potasować i rozdać pomiędzy uczestników. Następnie uczestnicy decydują, której karty chcą się pozbyć i jednocześnie wykładają je obok sąsiada siedzącego po lewej stronie. Każdy zyskuje nową kartę, a czynność powtarzamy do momentu wyłonienia zwycięzcy.

To be or not to be to zestaw trzech karcianek do nauki języka angielskiego – Let’s talk, Bitter Sweet oraz Remember Forget.Rozgrywka

Reguły dzieła wydawnictwa Edgard są proste i bazują w głównej mierze na szukaniu pasujących do siebie par kart (na przykład expensive i cheap bądź to merry i to divorce). O wyborze wariantu rozgrywki decyduje ilość osób oraz wiek graczy. Jednak warto przetestować wszystkie opcje, gdyż może się okazać, że potencjalnie najsłabsza przypadnie nam do gustu. Memory i Szachraj to głównie propozycje dla młodszych graczy, a Karuzela i Klapek wymagają od uczestnika większej biegłości w temacie. Dzięki Bitter Sweet przećwiczymy naukę angielskich przymiotników, z Remember Forget podciągniemy się z nauki angielskich czasowników, a Let’s talk umożliwi naukę gotowych zwrotów konwersacyjnych. Oprócz znajomości angielskich słówek, uczestnicy marzący o końcowym sukcesie muszą wykazać się także refleksem, dobrą pamięcią i sprytem. Zestaw kart to przede wszystkim nauka poprzez zabawę, a dzięki różnorodności tytuł zyskuje na regrywalności.

Produkcje bazują na tych samych zasadach oraz wariantach zabawy.Oprawa graficzna

Pakiet To be or not to be zapakowany jest do średniej wielkości pudełka, gdzie znajdziemy trzy talie z gier Let’s talk, Bitter Sweet i Remember Forget. Opakowanie zawiera łącznie 165 kart ze słówkami, zwrotami i szachrajem oraz karty z instrukcją wyjaśniającą zasady czterech wariantów zabawy. Na pochwałę zasługuje przede wszystkim solidne wykonanie oraz oprawa graficzna – karty zawierają zabawne obrazki związane z tematyką i ułatwiające nasze działania. Ich autorką jest Marta Ruszkowska.

Opakowanie zawiera łącznie 165 kart ze słówkami.Podsumowanie

Kieszonkowce wydawnictwa Edgard to propozycja dla każdego, kto chce podciągnąć lub przećwiczyć swoją wiedzę z zakresu języka angielskiego, a zwykła nauka słówek jest dla niego zbyt męcząca. Format gry sprawia, że tytuł sprawdza się w każdych okolicznościach – w domu, w podróży i w szkole. Produkcja może pochwalić się również estetycznym wykonaniem oraz atrakcyjną ceną (około 25-30 złotych).Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?