Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Super Farmer & Koza

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 31 styczeń 2019 14:56
  • Czytano: 2,534

Podobne publikacje

Super Farmer & Koza

Ilość graczy: 2-4
Wiek graczy: 7+
Czas gry: 15-30 minutZasady gry

Super Farmer & Koza nie wprowadza znaczących zmian do ogólnych reguł gry – w dalszym ciągu uczestnicy wcielają się w hodowców zwierząt, którzy pragną zostać Super Farmerami i aby tego dokonać muszą zgromadzić po jednym zwierzątku każdego rodzaju. Całość bazuje na rzucaniu dwiema kostkami – jeśli na obu ściankach wypadnie to samo zwierzę, to gracz zyskuje żeton (np. owieczki). Istotnym elementem zabawy są wymiany, można zamienić sześć królików na jedną owcę, dwie owce na świnkę itd. Zdarza się również, że nasze stadko zostanie zaatakowane przez lisa bądź wilka. W tym pierwszym przypadku tracimy wszystkie posiadane króliki, a przed atakiem ochroni nas mały pies (można go zdobyć, wymieniając jedną owcę). Gdy w pobliżu naszej farmy pojawi się wilk, to pozbawi on nas wszystkich zwierząt z wyjątkiem konia. Nowa edycja wprowadza do rozgrywki postać niesfornej kozy, jaką możemy zdobyć, wymieniając żeton owcy. Figurka wrednego zwierzaka wędruje na planszę jednego z rywali, blokując niewykorzystany poziom (świni, krowy lub konia). Aby pozbyć się kozy, należy wyrzucić wilka bądź oddać trzy żetony owieczek.

Gracze muszą zgromadzić po jednym zwierzątku każdego rodzaju.Rozgrywka

Reguły dzieła wydawnictwa Granna są dziecinnie proste, a wprowadzona do zabawy nowość nie sprawia dodatkowego problemu. Rozgrywka natomiast zyskuje element negatywnej interakcji pomiędzy graczami – jeśli jeden z oponentów ma więcej szczęścia i zbliża się do osiągnięcia zamierzonego celu, warto podrzucić mu niegrzeczną kozę, która spowolni jego działanie. Zabawa niezmiennie bazuje na losowości i gdy szczęście przy rzutach kostkami nie będzie nam sprzyjało, to możemy zapomnieć o zwycięstwie, nawet gdy zastosujemy skuteczną taktykę. W dalszym ciągu kluczem do sukcesu są wymiany oraz jak najszybsze zdobycie obu psów – ataki drapieżników potrafią zniweczyć cały dotychczasowy trud. Rozgrywka jest płynna i dynamiczna, nie ma tu długich przestojów oraz oczekiwania na swoją kolejkę, a sytuacja potrafi się zmienić w kilka chwil.

Rozgrywka zyskała element negatywnej interakcji pomiędzy graczami - kozę.Oprawa graficzna

Super Farmer & Koza to gra dopracowana w każdym calu, a jej wykonanie jest niezwykle estetyczne i solidne. Wewnątrz solidnego pudełka znajdziemy 4 tekturowe plansze, 2 dwunastościenne kości, 120 żetonów ze zwierzętami, 4 plastikowe małe psy, 2 plastikowe duże psy, figurkę kozy oraz instrukcję zawierającą nie tylko zasady gry, ale także ciekawe informacje o jej twórcy i historii powstania tytułu. Największym atutem produkcji są ilustracje autorstwa Piotra Sochy – kolorowe, kreskówkowe i pełne humoru.

Największym atutem produkcji są ilustracje autorstwa Piotra Sochy.Podsumowanie

Fani podstawowej edycji dzieła wydawnictwa Granna wiedzą, jak uzależniająca jest zabawa w farmera. Wprowadzenie do rozgrywki elementu negatywnej interakcji z przeciwnikiem zwiększa poziom emocji i daje możliwość zaszkodzenia oponentowi w zgromadzeniu wszystkich zwierząt. Świetna, dynamiczna zabawa w pięknej oprawie i przystępnej cenie (około 70 złotych).Ocena: 9/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?