Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Szóstki

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 29 styczeń 2019 16:00
  • Czytano: 903

Szóstki

Ilość graczy: 2-6
Wiek graczy: 8+
Czas gry: 15 minut


Zasady gry

W dziele wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków celem graczy jest wymyślanie haseł na zadaną kategorię. Rozgrywka składa się z sześciu rund, podczas których próbujemy zdobyć jak największą ilość punktów. Zadania podzielone są na trzy kategorie: Trafiony – uczestnicy muszą napisać sześć haseł na wylosowany temat, ale punktują tylko te, jakie również zostały wymienione przez przeciwników; Unikat – należy wypisać sześć słów z podanego tematu, jednak nagradzane są wyłącznie hasła wyjątkowe, niepowtórzone przez innych graczy; Błyskawica – gracze wymyślają sześć skojarzeń w sześciu kategoriach, a punkty zdobywamy za te słowa, które także zostały wskazane przez rywali. Działania uczestników są ograniczone czasowo (jedna minuta), a zdobywca największej ilości punktów po zakończeniu ostatniej rundy może cieszyć się z triumfu.

Zadania podzielone są na trzy kategorie: Trafiony, Unikat i Błyskawica.Rozgrywka

Gra Szóstki oparta jest na prostych regułach, a zabawa bazuje na wymyślaniu haseł w określonej kategorii pod presją upływającego czasu. Dodatkowo autorzy utrudnili zadanie, wprowadzając odrębne zasady dla wyzwań – w części z nich szukamy oczywistych skojarzeń z danego tematu bądź tematów, a w pozostałych staramy podać się takie słowa, na jakie nie wpadną pozostali uczestnicy. Na główkowanie nie mamy mnóstwa czasu, więc z każdą sekundą robi się bardziej emocjonująco. Tytuł przeznaczony jest minimum dla dwóch osób, ale w takim przypadku zabawa mija się z celem – o unikatowe słowo jest niezwykle łatwo, jednak trafienie w takie samo skojarzenie jest dosyć ciężkie. Zupełnie inaczej jest, gdy w rozgrywce bierze udział kilku graczy – wtedy wyzwania są bardziej wyważone, a sukces nie jest sprawą przypadku. Bardzo ważne jest też ustalenie dodatkowych reguł, na przykład dokładności odpowiedzi.

Do gry wykorzystujemy notes do zapisywania haseł oraz zdobytych punktów i klepsydrę.Oprawa graficzna

Dzieło wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków zapakowane jest do małego, ale solidnego pudełka, wewnątrz którego znajdziemy notes do zapisywania haseł oraz zdobytych punktów, zestaw 81 kart podzielonych na trzy kategorie, klepsydrę odmierzającą czas i krótką instrukcję. O długopisach lub ołówkach musimy pamiętać sami – są one niezbędne w tej grze. Oprawa jest estetyczna, ale pozbawiona ciekawych ilustracji – na kartach widnieją jedynie słowa bądź grupy słów. Obrazek z opakowania jest kolorowy i ukazuje jedno z przeznaczeń tytułu, a mianowicie wykorzystanie gry w trakcie podróży.

Obrazek z opakowania jest kolorowy i ukazuje jedno z przeznaczeń tytułu.Podsumowanie

Szóstki to szybka i prosta zabawa w skojarzenia, urozmaicona różnymi kategoriami zadań. Produkcja bazuje na szybkim myśleniu i idealnie sprawdza się podczas szybkich rodzinnych potyczek. Wykonanie jest solidne, a cena niewygórowana.Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?