Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Kieszonkowiec futbolowy: Hattrick

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 27 styczeń 2019 19:42
  • Czytano: 768

Kieszonkowiec futbolowy: Hattrick

Ilość graczy: 1+


Zasady gry / Rozgrywka

W dziele wydawnictwa Edgard zadaniem graczy jest udzielanie poprawnych odpowiedzi na pytania związane z gwiazdami futbolu, kultowymi klubami oraz mistrzostwami w piłce nożnej. Autorzy nie przygotowali odrębnych reguł quizu i pozostawili uczestnikom dopasowanie ich do własnych potrzeb. Można toczyć zabawę do momentu uzyskania przez jedną z osób określonej liczby punktów bądź przez ustalony wcześniej czas – wszystko zależy od naszych ustaleń. Przy większej ilości osób można utworzyć grupy i w nich walczyć o zwycięstwo. Do każdego pytania przygotowane są trzy propozycje odpowiedzi, a na odwrocie karty znajduje się ta prawidłowa. Karta zawiera trzy pytania, dlatego przed rozpoczęciem gry warto ustalić, kto będzie decydował o wyborze jednego z nich (los czy uczestnik odpowiadający). Pytania są także oznaczone piłkami – im ich więcej, tym wyzwanie trudniejsze. Futbolowi maniacy mogą spróbować swoich sił samotnie i przekonać się, na jakim poziomie jest ich wiedza. Dla uatrakcyjnienia zabawy można także nabyć kilka innych quizów karcianych i połączyć je – wtedy każdy znajdzie kategorię, w której czuje się mocny.

Pytania związane z gwiazdami futbolu, kultowymi klubami oraz mistrzostwami w piłce nożnej.Oprawa graficzna

Kieszonkowiec futbolowy: Hattrick zapakowany jest do zgrabnego pudełka, mieszczącego się w kieszeni spodni. Wewnątrz znajdziemy 54 karty, co daje aż 162 pytania. Wszystkie elementy są estetycznie i solidnie wykonane oraz upiększone obrazkami związanymi z tematyką futbolową. Fajnym rozwiązaniem jest umieszczenie na kartach nie tylko prawidłowej odpowiedzi, ale również notki, z jakiej poznamy trochę więcej szczegółów z danego zagadnienia. Przed rozpoczęciem zabawy warto zaopatrzyć się w kartkę papieru i coś do pisania, by uniknąć kłopotów z liczeniem punktów.

Na kartach i opakowaniu nie brakuje tematycznych obrazków.Podsumowanie

Szukacie rozrywki na długie wieczory lub spotkanie ze znajomymi, która nie będzie wymagała żadnej nauki zasad oraz potrzebowała zarezerwowania dużej ilości płaskiej powierzchni? Dzieło wydawnictwa Edgard to ciekawa propozycja w solidnym wydaniu i atrakcyjnej cenie (około 10 złotych), którą każdy miłośnik piłki nożnej powinien mieć w swojej kolekcji.Ocena: 8,5/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?