Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Zakręcone labirynty

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 22 styczeń 2019 18:20
  • Czytano: 752

Zakręcone labirynty

Wiek graczy: 3+


Jak się bawić?

Karty przygodowe z serii Zu & Berry rozwijają wyobraźnię dziecka, ćwiczą koncentrację uwagi, pamięć i kreatywne myślenie. Rozgrywka polega na szczęśliwym doprowadzeniu postaci do „domu”, na przykład pirata na Wyspę skarbów. Maluch zaznacza mazakiem drogę, a w przypadku pomyłki może wytrzeć narysowany szlak i wyznaczyć właściwy. Do dyspozycji jest ponad 50 kart z zadaniami, jakie mogą zostać wykorzystane także do tworzenia barwnych opowieści.

Rozgrywka polega na szczęśliwym doprowadzeniu postaci do celu.Rozwój przez zabawę

Pokonując kolejne labirynty, dziecko kształtuje swoje zdolności manipulacyjne (nauka prawidłowego trzymania pisaka w dłoni), koordynacji wzrokowo-słuchowej oraz nabywa umiejętność skupienia swojej uwagi na wykonywanej czynności. Grając w Zakręcone labirynty, mały podróżnik opanowuje umiejętności orientacji przestrzennej, zdolności motoryczne i kinestetyczne. Produkcja to również świetna zabawa przygodowa, rozwijająca sferę emocjonalną. Do ilustracji dołączony jest zestaw ciekawych historii, dzięki którym dziecko chętniej wykona zadanie oraz rozwinie wyobraźnię i kreatywność.

Oprawa graficzna

Karty przygodowe od wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków zapakowane są do niewielkiego pudełka, w którym znajdziemy 50 kart z labiryntami, pisak z filcem do zmazywania oraz instrukcję ze wskazówkami dla rodziców. Karty są estetycznie wykonane i pokryte specjalnym materiałem, dzięki czemu mogą być używane kilkukrotnie. Ilustracje są kolorowe i pełne szczegółów, co sprzyja w wymyślaniu przygód.

Oprawa graficzna jest bajkowa i kolorowa.Podsumowanie

Zakręcone labirynty to nie tylko proste i wesołe zadania grafomotoryczne, to przede wszystkim świetna zabawa rozwijająca wyobraźnię i sferę emocjonalną. Wykonanie kart jest solidne, a cena atrakcyjna – około 10 złotych.Ocena: 9/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?