Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Rycerze i rabusie

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 12 styczeń 2019 18:31
  • Czytano: 591

Rycerze i rabusie

Wiek graczy: 3+


Jak się bawić?

Karty przygodowe z serii Zu & Berry stymulują i rozwijają percepcję dziecka, uruchamiają ich zdolności poznawcze i usprawniają myślenie logiczne. W rozgrywce może brać udział maksymalnie 13 osób. Na początku zabawy każde dziecko otrzymuje dużą kartę, a na środek stołu wędrują okrągłe żetony. Następnie zostaje odkryty pierwszy krążek, a zadaniem uczestników jest znalezienie na swoich obrazkach przedmiotu widniejącego na żetonie. Dziecko, które jako pierwsze odnajdzie szukaną rzecz, otrzymuje jedne punkt (krążek z obrazkiem). Rozgrywka toczy się do wyczerpania wszystkich żetonów, zwycięzcą zostaje ten gracz, jaki zdobył największą liczbę punktów. Karty z ilustracjami mogą zostać użyte do wspólnego tworzenia niezwykłych opowieści.

Zadaniem uczestników jest znalezienie na swoich obrazkach przedmiotu widniejącego na żetonie.Rozwój przez zabawę

Szukanie różnic i podobieństw to kluczowe zadanie w grze Rycerze i rabusie. Próba odnalezienia jednego przedmiotu spośród kilkudziesięciu innych umieszczonych na karcie staje się o wiele łatwiejsza, gdy dziecko zaczyna stosować pewne powtarzalne schematy, pozwalające mu grupować spostrzeganą całość. Dzięki grze dziecko uczy się skupiać swoją uwagę wyłącznie na tym, co jest przedmiotem jego zainteresowania. Tego typu ćwiczenia percepcyjne stymulują mózg do rozwoju, tworzą się nowe połączenia neuronalne. To idealny sposób na zadbanie o rozwój wyobraźni i kreatywności małego dziecka.

Oprawa graficzna

Karty przygodowe od wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków zapakowane są do niewielkiego pudełka, w którym znajdziemy 13 dużych kart z ilustracjami, 30 żetonów z przedmiotami oraz instrukcję ze wskazówkami dla rodziców. Karty są estetycznie wykonane, a krążki bardzo solidne, dzięki czemu przetrwają niejedne poszukiwania. Ilustracje są kolorowe i pełne szczegółów, co sprzyja także wymyślaniu niezwykłych opowieści.

Oprawa graficzna jest bajkowa i kolorowa.Podsumowanie

Rycerze i rabusie to idealny tytuł do wesołej, rodzinnej zabawy, jaki stanowi między innymi metodę nauki logicznego myślenia oraz stymuluje rozwój percepcyjny. Karty są wykonane bez zarzutów, a cena gry atrakcyjna – około 10 złotych.Ocena: 9/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?