Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Kraina zagadek

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 01 styczeń 2019 14:42
  • Czytano: 688

Kraina zagadek

Wiek graczy: 3+


Jak się bawić?

W dziele wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków zadaniem dzieci jest udzielanie poprawnych odpowiedzi na wylosowane pytanie zamieszczone na karcie. Karty możemy poukładać na stole bądź trzymać w ręku tworząc wachlarz. Pierwszy z graczy losuje swoje wyzwanie i próbuje na nie odpowiedzieć. Jeśli zrobi to poprawnie, zyskuje kartę z pytaniem. Następnie swoje zagadki losują kolejni uczestnicy zabawy. Na koniec rozgrywki należy przeliczyć zdobyte karty (punkty) i wyłonić zwycięzcę. Oczywiście reguły gry możemy swobodnie modyfikować.

Zadaniem dzieci jest udzielanie poprawnych odpowiedzi na wylosowane pytanie.Rozwój przez zabawę

Uczenie się jest jedną z największych przyjemności w życiu. Karty kreatywne: Kraina zagadek przystosowane są dla dzieci powyżej trzeciego roku życia i stanowią doskonały przykład łączenia rozrywki z nauką. Dzięki nim nasza pociecha w łatwy i naturalny sposób nabywa wiedzę o świecie oraz rozwija swoją inteligencję. Produkcja sprzyja także rozmowom i pobudzaniu ciekawości malucha. Rozwiązywanie łamigłówek rozwija myślenie przyczynowo-skutkowe (na przykład dopasowanie krowa – mleko, kura – jajko), myślenie dedukcyjne (Co powinniśmy spakować na basen?), kreatywność (Co kryje się za drzewami?), wzbogaca dziecięcy słownik rzadko używanymi wyrazami (Które morze jest wzburzone?) oraz pozytywnie wpływa na kształtowanie się percepcji wzrokowej (Który obrazek jest lustrzanym odbiciem?). Dziecko uczy się rozumienia podobieństw i przeciwieństw, dopasowywania przedmiotów, różnicowania i kategoryzowania, wyszukiwania szczegółów, nazywania kolorów i kształtów.

Oprawa graficzna

Dzieło wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków zapakowane jest do niewielkiego pudełka, w którym znajdziemy 80 dwustronnych kart z zagadkami oraz instrukcję ze wskazówkami dla rodziców. Karty są estetycznie wykonane i zawierają kolorowe ilustracje. Mogłyby być nieco grubsze, co z pewnością wydłużyłoby ich żywotność.

Oprawa graficzna jest bajkowa i kolorowa.Podsumowanie

Karty Kraina zagadek należą do serii Zu & Berry i są doskonałym narzędziem do wzbogacania dziecięcego słownika, a także rozwijają inteligencję, myślenie przyczynowo-skutkowe oraz kreatywność. Wykonanie jest kolorowe i estetyczne, a cena atrakcyjna – około 15 złotych.Ocena: 9/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwo


Komentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?