Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Gangster City

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 27 grudzień 2018 13:05
  • Czytano: 2,612

Gangster City

Ilość graczy: 1-6
Wiek graczy: 10+
Czas gry: 20 minutZasady gry

W dziele wydawnictwa Granna wcielamy się w policjantów, którzy są ostatnią nadzieją Komisarza Mieczysława Złapowskiego na złapanie groźnych przestępców. Zadaniem graczy jest prawidłowe wytypowanie podejrzanego, narzędzia, miejsca zbrodni i motywu oraz dokonanie aresztowania. Uczestnik, jakiemu uda się to dwa razy, zostaje zwycięzcą. Zabawę rozpoczynamy od przygotowania talii kart spraw, rozdaniu po jednej podstawce, karcie spraw i pomocy każdej osobie oraz wyłożeniu na środku stołu trzech kart spraw, by były dobrze widoczne. W swojej turze gracz może przeprowadzić śledztwo bądź dokonać aresztowania. Jeśli zdecydujemy się przeprowadzić śledztwo, wskazujemy jedną z trzech odsłoniętych kart lub dobieramy pierwszą z zakrytej talii, a oponenci muszą wskazać ilość wspólnych cech z naszą kartą sprawy. Dobrana karta wędruje do nas, jednak należy ją ułożyć odpowiednią krawędzią, gdzie oznaczona jest liczba wspólnych cech. Gdy jesteśmy pewni rozwiązania, możemy dokonać aresztowania – w tym celu wymieniamy wszystkie dane, jakie występują na karcie spraw. Jeśli mieliśmy rację, to zdobywamy punkt, a w przeciwnym razie tracimy kolejkę. Aresztowanie drugiego przestępcy kończy rozgrywkę.

Zadaniem graczy jest prawidłowe wytypowanie podejrzanego, narzędzia, miejsca zbrodni i motywu.Rozgrywka

Reguły gry Gangster City są banalnie proste, co nie oznacza, że zabawa także jest. Rozgrywka bazuje na spostrzegawczości i logicznym myśleniu – uczestnicy muszą wyciągać wnioski z przeprowadzonego śledztwa i odpowiednio dobierać karty spraw. Szczęście w losowaniu bywa pomocne, ale na nic się nie zda, jeśli będziemy źle prowadzić dochodzenie. Emocje są ogromne, gdyż działamy pod presją czasu – przeciwnicy nie śpią i chętnie wyprzedzą nas z aresztowaniem podejrzanego. Niekiedy warto również podjąć ryzyko i spróbować wytypować jedną z cech samodzielnie (na przykład motyw). Konsekwencje są niewielkie – jesteśmy dalej w grze i jedynie tracimy daną kolejkę, a możemy przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Warto także wypróbować zabawę o podwyższonym poziomie trudności (wprowadza limit błędnych oskarżeń) bądź rozgrywkę kooperacyjną. Tytuł posiada też wariant gry jednoosobowej.

Uczestnicy muszą wyciągać wnioski z przeprowadzonego śledztwa i odpowiednio dobierać karty spraw.Oprawa graficzna

W małym, ale solidnym pudełku znajdziemy 54 karty spraw, 6 kart pomocy, 6 podstawek na karty oraz krótką instrukcję. Wszystkie elementy dzieła wydawnictwa Granna są estetycznie wykonane i powinny przetrwać wiele dochodzeń. Jedyne co mnie martwi, to stan kart spraw, które co rusz są wkładane i wyjmowane z podstawek – warto robić to delikatnie, by nie zarysować nadruku. Same karty mają sporą wielkość, są czytelne i zawierają komiksowe oraz barwne ilustracje.

Pudełko jest małe, ale solidne.Podsumowanie

Gangster City to emocjonująca gra z prostymi zasadami, idealna dla fanów produkcji detektywistycznych, w których kluczowym elementem jest dedukcja. Tytuł może pochwalić się również solidnym wykonaniem oraz atrakcyjną ceną (około 30-35 złotych). Kto podejmie wyzwanie Komisarza Mieczysława Złapowskiego?Ocena: 8/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?