Platformy:

Jesteś na SwiatGry.pl» Publicystyka» Gramy inaczej» Poznaję cyferki

Informacje

  • Autor: Nakata
  • Dodano: 23 grudzień 2018 16:41
  • Czytano: 768

Poznaję cyferki

Wiek graczy: 3+


Jak się bawić?

W Piszę i zmazuję: Poznaję cyferki zadaniem dzieci jest staranne narysowanie kształtu cyfry – korzystając z wykropkowanego śladu. Karty służą do wielokrotnego użytku, wystarczy zetrzeć nakreśloną linię i można zaczynać zabawę od początku. Dodatkowo na drugiej stronie karty znajduje się zadanie – szukanie symbolu cyfry ukrytej w przedmiotach, roślinach, zwierzątkach.

Zadaniem dzieci jest staranne narysowanie kształtu cyfry.Rozwój przez zabawę

Każdego dnia dziecko bawiąc się, uczy się czegoś nowego o sobie i świecie. Okazuje się, że trzylatki są bardzo zainteresowane cyframi, dlatego już od najmłodszych lat można je oswajać z liczbami i prostymi zagadkami. W tym celu warto wypróbować dzieło wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków, dzięki któremu przedszkolak opanuje pierwsze umiejętności matematyczne. Co więcej, zadania grafomotoryczne usprawniają koordynację ręka-oko. Dzięki kartom dziecko traktuje naukę jako świetną rozgrywkę, a nie przykry obowiązek. Ciekawa forma daje radość i motywację do rozwijania inteligencji matematyczno-logicznej.

Oprawa graficzna

Karty Poznaję cyferki zapakowane są do niewielkiego pudełka, w którym znajdziemy 32 dwustronne karty z wyzwaniami i zagadkami, specjalny mazak z filcem do zmywania oraz instrukcję ze wskazówkami dla rodziców. Karty są solidnie wykonane i zawierają kolorowe ilustracje, a dzięki załączonemu pisakowi posłużą do wielu zabaw.

Oprawa graficzna jest bajkowa i kolorowa.Podsumowanie

Dzieło wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków z serii Zu & Berry to doskonałe narzędzie, dzięki któremu przedszkolak łatwo opanuje pierwsze umiejętności matematyczne oraz pisanie według wzoru. Wykonanie jest kolorowe i estetyczne, a cena atrakcyjna – około 15 złotych.Ocena: 9/10


Grę do recenzji udostępniło wydawnictwoKomentarze (0)

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?